27.800 osób przeciwko firmie Apple

18-08-2011, 18:03

Tylu powodów ma pozew grupowy złożony przez mieszkańców Korei Południowej przeciwko firmie Apple. Powodem jest śledzenie użytkowników posiadających gadżety amerykańskiej firmy.

27.800 mieszkańców Korei Południowej złożyło pozew grupowy przeciwko firmie Apple i jej praktykom związanym z zapisywaniem położenia jej gadżetów - podaje serwis BBC News. Sprawa nagłośniona została w zeszłym roku, kilka państw podjęło w tej sprawie stosowne działania mające odpowiedzieć na pytanie, czy amerykańska firma aby nie naruszyła prawa.

>> Czytaj więcej: Apple ukarana za śledzące iPhone'y

Sonda
Anonymous powinni ujawniać prywatne informacje?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W azjatyckim państwie na początku sierpnia br. Komisja Komunikacji uznała, że do złamania prawa doszło i nałożyła na Apple'a karę finansową wynoszącą 3 miliony wonów (8152 złotych). Jej wysokość nie jest jednak aż tak istotna, jak stwierdzenie jej dotyczące. Amerykanów czeka jednak jeszcze znacznie cięższa przeprawa.

Złożony właśnie pozew oznaczać może nie lada problemy wizerunkowe i finansowe. Każda z poszkodowanych osób domaga się odszkodowania w wysokości 1 miliona wonów (2717 złotych), a więc łącznie mówimy o kwocie aż 27,8 miliardów wonów (75,54 milionów złotych). Nie można wykluczyć, że z Koreańczyków przykład wezmą mieszkańcy innych państw i także złożą odpowiednie pozwy.


Źródło: BBC News
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy