150 mln USD od Cisco na startupy

26-05-2014, 17:15

Firma Cisco ogłosiła globalny konkurs dla startupów, Internet of Things Innovation Grand Challenge, którego celem jest rozpoznanie, promocja i przyspieszenie implementacji przełomowych technologii i produktów przyczyniających się do wzrostu i rozwoju Internetu Rzeczy.

250 tys. dolarów dla zwycięzców Internet of Things Innovation Grand Challenge

Organizując konkurs, Cisco chce inspirować i wspierać nowe pokolenie przedsiębiorców i startupów rozwijających technologie w obszarach aplikacji, analityki, zarządzania i łączności. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 1 lipca na stronie:

www.cisco.com/go/iotchallenge

Do końca lipca organizatorzy wybiorą 18 najciekawszych projektów, do których dołączy jeden „faworyt publiczności”. We wrześniu lista finalistów zostanie zawężona do 6 projektów, z których trzy najlepsze poznamy podczas październikowej konferencji Internet Of Things World Forum 2014 w Chicago.

Trzy zwycięskie startupy podzielą się nagrodą pieniężną w wysokości 250 tys. dolarów, którą będą mogły wykorzystać do rozwoju swoich obecnych i przyszłych projektów z dziedziny Internetu Rzeczy.

Oprócz nagród pieniężnych zwycięzcy otrzymają wsparcie w obszarze mentoringu i szkoleń. Najnowszą wiedzą biznesową podzielą się z nimi eksperci Cisco i innych organizacji wspierających konkurs. Zwycięzcy będą także mieli możliwość rozwijania, testowania i realizacji programów pilotażowych z wykorzystaniem ich nowych technologii, a także zyskają potencjalne możliwości inwestycji i partnerstwa.

Cisco Investments: 150 milionów dolarów na rozwój innowacji

Ponadto Cisco Investments, ramię inwestycyjne Cisco, ogłosiło wydzielenie funduszu w kwocie 150 milionów dolarów, które w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat zostaną przeznaczone na finansowanie przedsiębiorstw we wczesnym etapie ich rozwoju i dalsze wspieranie innowacyjności w globalnej społeczności startupów. Nowy fundusz powiększy portfel Cisco Investments (wart obecnie 2 miliardy dolarów) i skupi się na przyspieszeniu rozwoju takich obszarów technologii, jak big data i analityka, Internet Rzeczy, łączność mobilna, układy krzemowe czy ekosystem technologii do zarządzania treścią.


Źródło: Informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031