10 sposobów na małą kuchnię. Urządź mieszkanie swoich marzeń

23-10-2017, 06:31

Wiele osób obawia się, że niewielką kuchnię, charakterystyczną dla nowoczesnych mieszkań, bardzo trudno jest urządzić w satysfakcjonujący sposób. Na szczęście tak absolutnie nie jest! Współczesny rynek oferuje cały szereg rozwiązań dedykowanych niewielkim pomieszczeniom. Zwłaszcza, jeśli wykorzystasz do tego kilka trików.

mała kuchnia

Przede wszystkim musi być funkcjonalnie

Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, w którym niektóre przedmioty są absolutnie niezbędne, jak naczynia, czy produkty spożywcze. Jak umiejętnie je rozlokować, żeby było praktycznie? Eksperci od aranżacji wnętrz mają na to niezawodny sposób: postaw na półki, nie na szafki. Takie rozwiązanie dodaje kuchni głębi i optycznie ją powiększa, a przy tym – pozwala nie zagracać szafek.

Ciekawym rozwiązaniem, bardzo popularnym w ostatnich latach, są drzwi przesuwane do kuchni. W przypadku małego metrażu ten trik dodaje przestrzeni i jest bardzo funkcjonalny.

 

Pamiętaj!

Kolejnym krokiem jest oświetlenie kuchni – musisz zadbać o odpowiednie rozłożenie światła. Często kuchnie, które sprawiają wrażenie świetnie zorganizowanych okazują się kompletną klapą, jeśli chce się w nich pokroić pomidora na kolację.

 

Dobrym pomysłem jest postawienie na meble dedykowane, w których wyborze pomogą Ci kompetentni doradcy. Na przykład w http://www.indeco.bydgoszcz.pl/meble_kuchenne.phtml

Nie bój się niecodziennych rozwiązań

Pamiętaj, żeby nie bać się wykorzystywać niecodzienne rozwiązania. Przesuwane drzwi, półki zamiast ciężkich szafek, meble na nóżkach, blaty kuchenne, piekarnik wbudowany w ścianę, lampy zainstalowane w szafkach, funkcjonalne akcesoria, gustowne ozdoby, otwarcie kuchni na salon, białe fronty w meblach – to tylko część pomysłów, dzięki którym możesz optycznie powiększyć kuchnię albo uczynić ją bardziej funkcjonalną. Najważniejsze jednak, żebyś dał szansę nietuzinkowości i odwadze w projektowania nowoczesnych wnętrz.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: