10 najpiękniejszych miast na świecie

03-01-2020, 14:56

Szukasz inspiracji na wakacje w tym roku? Jeśli lubisz odwiedzać nowe miasta, to masz wiele opcji, ponieważ na całym świecie jest wiele wspaniałych miast, których piękno inspiruje.

Szukasz inspiracji na wakacje w tym roku? Jeśli lubisz odwiedzać nowe miasta, to masz wiele opcji, ponieważ na całym świecie jest wiele wspaniałych miast, których piękno inspiruje. Zacznij już poszukiwanie biletów lotniczych. Oto kilkanaście najpiękniejszych miast na idealne wakacje tego lata:

1. Rio de Janeiro

Rio znajduje się w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie.Kiedy stoisz na szczycie Sugar Loaf Mountain (Pan-de-Asukar), panoramiczny widok na duże miasto, zielony tropikalny krajobraz i piękne białe piaszczyste plaże zapierają dech w piersiach. To miasto jest jednym z najjaśniejszych na świecie, a także Rio z pewnością powinno znaleźć się na liście najbardziej miast, które musisz odwiedzić.

2. Florencja

Stolica regionu Toskania, Włochy. Florencja to miasto o bogatej historii i słynące z niesamowitej architektury. Jest to także jedno z największych miast na świecie z majestatycznymi wieżami i kopułami usytuowanymi na tle toskańskich wzgórz. Florencja wygląda jak coś magicznego, w tym mieście, z setkami wspaniałych muzeów i galerii sztuki, po prostu nie możesz źle spędzać czas. Cena za lot ugryzie trochę, na przykład, bilety lotnicze Mińsk-Florencja tego lata można kupić od 18 tysięcy rubli. Więc nie marnuj czasu na próżno.

3. Wenecja

Wielu szczerze wierzy, że Wenecja jest najpiękniejszym miastem na świecie. Wygląda na to, że każdy budynek w Wenecji jest dziełem sztuki, a jego piękno uzupełniają słynne kanały. Wenecja jest naprawdę romantycznym i pięknym miastem, godnym miejsca w naszej pierwszej dziesiątce.

4. Stambuł

Stambuł to magiczne miasto, w którym Wschód spotyka Zachód. Piękno Stambułu nie ogranicza się do jego niesamowitej architektury, ponieważ miasto ma wielką wartość kulturową. Kiedy idziesz ulicami Stambułu, możesz dosłownie dotknąć historii rozgrywającej się przed tobą. Wydaje się, że cudowne kościoły, meczety i inne niesamowite budynki pojawiają się znikąd i chowają się za każdym rogiem.

5. Budapeszt

Budapeszt jest perłą Europy. Miasto składa się z dwóch części — Budy i Pesztu, które stoją po obu stronach Dunaju. Buda, która znajduje się na wzgórzu, jest pełna gotyckich zabytków, tam znajduje się wspaniały Pałac Królewski. Po drugiej stronie rzeki znajduje się Peszt, z jego niezwykle romantycznymi uliczkami na Starym Mieście i eleganckimi neorenesansowymi budynkami.

6. Paryż

Paryż jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Usiądź na chwilę przy stoliku kawiarnianym w Paryżu i przekonaj się, jak piękny jest świat, i jak trochę trzeba czasu dlatego, żeby zakochać się w romans i przepychu tego wspaniałego miasta. Paryż to miasto świateł, jedno z najbardziej eleganckich i pięknych miast na świecie. Bardzo ekscytującym jest spacer do Wieży Eiffla, w Luwrze i po Pólach Elizejskich. Paryż to miasto, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

7. Praga

Praga jest stolicą Republiki Czeskiej i znana jest jako miasto iglic. Miasto jest przepełnione pięknie zachowanymi budynkami i zabytkami niemal każdego okresu historii. Spaceruj po brukowanych ulicach i ukrytych uliczkach, odkryj ukryte piękno Pragi lub zostań na chwilę na słynnym Moście Karola. Podziwiaj się z licznych iglic, wznoszące się ponad praskim horyzontem. Praga to miasto, które za każdym razem zachwyci i oczaruje.

8. Nowy Jork

Nowy Jork może nie być najpiękniejszym miastem w zwykłym tego słowa znaczeniu, ale niesamowity widok na Manhattan wciąż zapiera dech w piersiach. Nowy Jork naprawdę sprawia przyjemność wszystkim zmysłom. Żywy, szalony i głośny, ma swoiste piękno, które ukształtowało kształt wielu innych nowoczesnych miast na całym świecie.

9. Rzym

Kolejny na naszej liście niesamowitych i pięknych miast na świecie jest Rzym. To mekka sztuki, kultury i historii. Położony na siedmiu wzgórzach Rzym ma jedne z najbardziej klasycznych zabytków architektonicznych na świecie. Miasto pełne jest historycznych klejnotów, takich jak Koloseum i Panteon, ale nie zapomnij odwiedzić niektórych mało znanych placów i wąskich krętych uliczek, które są ukrytym pięknem Rzymu.

10. Amsterdam

Amsterdam, jedno z najbardziej malowniczych miast na świecie, to miasto stworzone do spacerów. Przechodząc przez każdy nowy most i na każdej nowej ścieżce, znajdziesz coś nowego. Miasto ma piękną architekturę, a wszystkie budynki, które przechodzą przez wiele kanałów, zarówno biurowych, jak i domów, wyglądają oszałamiająco. Amsterdam jest po prostu uroczy, a gdziekolwiek jesteś, prawdopodobnie będzie kawiarnia, w której możesz usiąść, zrelaksować się i po prostu cieszyć się chwilą.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag bilety lotnicze
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: