Standard Allegro zastąpił Super Sprzedawcę

10-06-2011, 15:52

Allegro wykonuje kolejny krok w kierunku lepszej obsługi klienta, a zaufanych sprzedawców będzie wynagradzało tytułem Standard Allegro.

Oszustwa na aukcjach internetowych nie są  rzadkością, jednak liderzy rynku próbują walczyć z tym procederem bądź chociaż stworzyć wiarygodny miernik ryzyka dla użytkowników.

>>Czytaj także: Mieszkańcy USA mogą już zamawiać Chromebooki (wideo)

Sonda
Korzystasz z Allegro?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Do tej pory najlepsi sprzedawcy na Allegro otrzymywali tytuł Super Sprzedawcy, który pozwalał kupującym ocenić, czy są oni odpowiednimi partnerami do transakcji. Allegro poinformowało jednak, że zamyka program Super Sprzedawca, który jednocześnie zostanie zastąpiony przez Standard Allegro.

Chodzi oczywiście o zmianę kryteriów, których serwis aukcyjny będzie oczekiwał, by przyznać tytuł. Tym razem pod uwagę będzie brana bardziej obsługa klienta, w tym na przykład: czas oczekiwania na produkt, średnia ocen sprzedaży, przestrzeganie zwrotów i reklamacji czy nawet odpowiednia dla klientów cena.

Tytuł Standard Allegro mogą otrzymać wyłącznie konta firmowe, które zgromadziły co najmniej 100 ocen sprzedaży, w tym 20 w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Obecnie kwalifikacja do programu opierała się na ocenach sprzedaży z maja i kwietnia, a w przyszłości weryfikacja kont uczestników będzie dokonywana raz w miesiącu.

>>Czytaj także: Google przejmuje AdMeld za 400 mln dolarów


Źródło: Allegro
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy