Rynek IT potrzebuje kierowników projektów i managerów

30-11-2010, 12:13

500 ofert pracy na stanowiskach kierowniczych opublikowano w połowie listopada na stronach największych internetowych giełd pracy. Najczęściej ludzi do pracy na tych stanowiskach poszukują duże korporacje oraz średnie firmy.

Większość ze wspomnianych 500 ofert jest adresowana do kierowników projektu, project managerów, team leaderów, quality coordinatorów, liderów procesu czy analityków biznesowych. Kierowników, dyrektorów, a nawet członków zarządu poszukują pracodawcy zajmujący się oprogramowaniem, wsparciem informatycznym, dystrybucją i produkcją sprzętu komputerowego.

- W ostatnim kwartale odnotowaliśmy znacznie większą liczbę ofert niż w ubiegłych latach. Poszukiwani są zarówno kierownicy, dyrektorzy, jak i członkowie zarządu – wyjaśnia Kamila Chrastek z firmy rekrutacyjnej IT Recruitment.

>>> Czytaj: Najlepszy zawód przyszłości?

W porównaniu do listopada ubiegłego roku liczba ofert pracy dla kadry kierowniczej związanych z branżą IT, publikowanych w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl, wzrosła o ponad 18%. Odnotowano także wzrost średniej liczby aplikujących. Rok temu na jeden kierowniczy wakat aplikowało 30 osób, w połowie listopada tego roku już 40. Oferty dla kadry kierowniczej stanowią 8% spośród wszystkich 2,6 tys. propozycji pracy dla branży IT oraz telekomunikacji.

Najwięcej ofert dla kadry kierowniczej jest na Mazowszu, w Małopolsce oraz na Dolnym Śląsku. Największe zainteresowanie wywołują oferty pracy w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Katowicach. Jak wynika z kalkulatora płac zamieszczonego w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl, aplikujący na stanowisko kierownika projektów informatycznych mógł liczyć na średnie zarobki w wysokości 9500 zł brutto.

- Poszukiwane są osoby z wysokimi zdolnościami interpersonalnymi, organizacyjnymi oraz udokumentowaną praktyką w zarządzania projektami informatycznymi Dziś podstawowym kryterium są nie tylko umiejętności, ale także znajomość co najmniej dwóch języków obcych. Chętnie widziane jest także doświadczenie nabyte za granicą – komentuje Beata Szilf-Nitka, dyrektor generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl.

Niecałe 10 proc. wszystkich propozycji pracy dla kadry kierowniczej w IT stanowiły oferty zagranicznych pracodawców, głównie z Finlandii i Danii. Zagraniczne firmy oferowały wolne etaty kierownikom projektów informatycznych, zespołów budowy baz danych czy nadzorującym pracę dużych serwerowni. Zatrudnienie oferowali także pracodawcy z Niemiec, Szwajcarii oraz Węgier czy nawet Syrii. Spada jednak zainteresowanie takimi ofertami - ubiegających się o pracę za granicą w listopadzie było o blisko 30% mniej niż w listopadzie 2009 roku.

>>> Czytaj: Pracując 12 godzin dziennie, niczego nie osiągniesz! Najczęstsze błędy menedżerów


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930