ZUS ma kłopot z przyjmowaniem internetowych wniosków od firm

GazetaPrawna.pl 09-08-2010, 09:49

Przedsiębiorcy przesyłający dokumenty drogą elektroniczną skarżą się na funkcjonowanie Elektronicznego Urzędu Podawczego (EUP) ZUS. Osoby, które często składały do wirtualnego inspektoratu wnioski o wydanie np. zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, teraz nie mogą tego zrobić.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


ZUS wyjaśnia, że powodem problemów jest wygaśnięcie umowy między ZUS a firmą Unizeto Technologies, która nadzorowała działanie tego e-urzędu.

– Procedura przetargowa związana z wyborem nowej firmy trwała dłużej, niż planowaliśmy. Byliśmy zmuszeni rozpatrzyć protesty firm, które brały udział w przetargu. Obecnie e-urzędem podawczym będzie zajmować się Centrum Informatyki ZETO Białystok – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy ZUS.

Jednocześnie zapewnia, że nowa firma już zaczęła pracę nad uruchomieniem chwilowo wstrzymanych usług. Do końca tego tygodnia płatnicy nie powinni już mieć problemów z przesyłaniem elektronicznych dokumentów. Dodatkowo ZUS zapewnia, że w ciągu najbliższych tygodni zostanie zwiększona liczba wniosków, które można przesłać, korzystając z sieci.

– W czasie kiedy nie działał EUP, osoby korzystające z internetu mogły takie dokumenty składać, korzystając z rządowej platformy ePUAP dodaje Przemysław Przybylski.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. ZUS ma kłopot z przyjmowaniem internetowych wniosków od firm

Bożena Wiktorowska

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.