Zniżki zachęcają do klikania w "Lubię to"

08-11-2011, 12:44

66 proc. spośród użytkowników Facebooka w Polsce przyznaje się do bycia fanem lub fanką przynajmniej jednego oficjalnego profilu marki lub produktu - wynika z badania firmy IMAS International, która sprawdziła również, dlaczego internauci klikają w przyciski "Lubię to" i "Nie lubię".

Najważniejszą wskazywaną przyczyną kliknięcia "Lubię to" jest chęć skorzystania z promocji lub zniżki przysługującej fanom. Tę motywację wskazywało 44 proc. respondentów, którzy są fanami przynajmniej jednej marki lub firmy na Facebooku. Na drugim miejscu jest sympatia do marki lub firmy (40 proc. wypowiedzi). Co ciekawe, dopiero 6. w kolejności przyczyną jest nagroda za przyłączenie się do fan page’a (wskazało ją 21 proc. respondentów).

Powody klikania w
fot. IMAS International - Powody klikania w

Tylko 43 proc. spośród fanów lub fanek nacisnęło choć raz przycisk "Nie lubię". Główną przyczyną był fakt, że marka lub firma przestała ich interesować (46 proc. wskazań tych osób). Dwie kolejne przyczyny odnoszą się do produktu – jeśli nie jest wystarczającej jakości lub nie spełnia oczekiwań, fani odchodzą.

Powody klikania w przycisk Nie Lubię
fot. IMAS International - Powody klikania w przycisk Nie Lubię

- Z naszego krótkiego sondażu można wyciągnąć kilka wniosków – mówi Marcin Piwowarczyk, Szef Badań Online w IMAS International. - Po pierwsze, popularna metoda wynagradzania gadżetami za przyłączenie się do fan page’a nie jest głównym motorem zachęcającym internautów do takiej decyzji. Dużo bardziej motywuje oferta zniżek lub po prostu chęć okazania sympatii marce lub firmie wiele znaczącej dla danej osoby. Po drugie, raz zawiązana relacja z marką stosunkowo rzadko bywa przerywana. Istnieje wśród internautów tendencja, by pozostać przy fan page’u.

Raport w całości można pobrać ze strony Omnibus-Online.pl.

Czytaj: Ciasteczka Facebooka pod lupą niemieckiego urzędu


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31