Znikające SMS-y bardzo popularne

07-02-2011, 13:32

Wiadomości, które ulegają samozniszczeniu, chętnie wykorzystują nie tylko celebryci, ale także użytkownicy, którzy wysoko cenią sobie prywatność.

Choć UKE twierdzi, że SMS-y są zbyt drogie, ludzie z pewnością nie zamierzają porzucać tej formy komunikacji. Zamiast jednak dobrze znanych "wiecznych" wiadomości, coraz popularniejsze stają się te z zaplanowaną datą autodestrukcji.

>>Czytaj także: MPAA grozi Google odłączeniem od internetu

Sonda
Wysyłasz istotne informacje w SMS-ach?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Twórcy narzędzia TigerText chwalą się, że z ich usługi, która wystartowała w lutym 2010, korzysta już około miliona aktywnych użytkowników. Za co dokładnie odpowiada TigerText? Podstawową cechą odróżniającą usługę od standardowych SMS-ów jest ograniczony "czas życia" każdej wiadomości. Można go dopasowywać w przedziałach od jednej minuty nawet do 30 dni.

Narzędzie można pobrać za darmo, jednak dostępna jest także jego rozszerzona wersja, przeznaczona dla osób z sektora ochrony zdrowia czy bankowości (subskrypcja kosztuje 10 dolarów miesięcznie za pracownika). Aby całość działała, narzędzie musi być zainstalowane zarówno na urządzeniu nadawcy, jak i odbiorcy. Przesyłanych w ten sposób wiadomości nie można kopiować, edytować, nie można też zmieniać wcześniej ustalonego czasu ich dostępności.

W ramach projektu dostępna jest także usługa pozwalająca na przesyłanie multimediów i dokumentów, których po ustalonym czasie nie będzie można odczytać.

Rozmowa w TigerText
fot. - Rozmowa w TigerText
Jak przyznają twórcy TigerText, choć użytkownicy są zobligowani do instalacji specjalnego narzędzia w telefonie, w obecnych czasach nie stanowi to już problemu. Użytkownicy chętnie testują nowe aplikacje i jak zaznacza prezes firmy: ludzie na początku myślą, że tego nie potrzebują, jednak gdy już wgrają aplikację, później nie mogą sobie bez niej wyobrazić życia.

>>Czytaj także: Piractwo internetowe filmów anime podnosi ich sprzedaż


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930