Znamy Mistrzów Polski Gier Komputerowych

06-12-2011, 18:27

Pula nagród w turniejach głównych przekraczała 55 tys. zł. Zawodnicy toczyli boje m.in. w Counter Strike 1.6, FIFA 12 czy Battlefield 3.

W minioną sobotę odbył się Wielki Finał Ligi Cybersport - impreza, na której spotkali się najlepsi polscy e-sportowcy rywalizujący o tytuł Mistrza Polski Gier Komputerowych. Fani sportów elektronicznych przez cały dzień nie tylko na miejscu, ale także przez internet mogli śledzić rozgrywki w najpopularniejsze tytuły.

Wielki Finał Ligi Cybersport wraz z finałami Mistrzostw Polski FIFA 12 i Battlefield 3 w tym roku skupił najlepszych graczy 6 platform cybersportowych rozgrywek - Counter Strike 1.6, QuakeLive, FIFA 12, Battlefield 3, StarCraft II oraz League Of Legends.

W turniejach finałowych wzięło udział łącznie 90 graczy wyłonionych spośród tysięcy w trwających przez cały rok eliminacjach. W minioną sobotę walczyli oni o tytuł Mistrza Polski oraz nagrody finansowe i rzeczowe, których pula przekraczała 55 tysięcy złotych.

Czytaj też: Twórca Wiedźmina rozpoczyna prace nad nową serią gier

Według wstępnych szacunków Wielki Finał siódmego sezonu Ligi Cybersport na miejscu w Krakowie odwiedziło przeszło 4 tys. widzów i graczy. Dodatkowo przeszło 10 tys. widzów oglądało transmisję za pośrednictwem CyberTV, a 20 tys. czytelników śledziło relację na stronie internetowej.

Na najwyższym stopniu podium w tegorocznych rozgrywkach stanęli:

  • Couner Strike 1.6 – zespół AGAiN
  • QuakeLive - Maciej 'av3k' Krzykowski
  • FIFA 12 PC - Bartosz 'bejott' Jakubowski
  • FIFA 12 PS3 - Bartłomiej 'Bolo' Zwierzyński
  • Battlefield 3 – zespół BenQ DELTAeSPORTS.COM
  • League Of Legends - zespół Gameburg Team
  • Starcraft 2 - Marcin 'DieStar' Wieczorek

Więcej informacji o Mistrzostwach można znaleźć pod adresem: www.cyersport.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy