Zmodyfikowany Firefox przeglądarką BitTorrent

29-04-2009, 20:33

Obsługa protokołu BitTorrent oraz całość oparta na kodzie Firefoksa 3 - to cechy przeglądarki Wyzo. Pierwsza wersja Wyzo została opublikowana w czerwcu 2007 roku, jednak problemy z działaniem oraz ze znalezieniem ludzi chętnych do rozwoju projektu zahamowały rozwój produktu. Do czasu...

Na początku 2008 roku projektem zainteresowała się Radical Software, dzięki czemu jego realizacja nabrała tempa - podaje TorrentFreak. Obecna wersja przeglądarki, Wyzo 3, została wydana w 2009 roku. Wyzo bazuje na jądrze Firefoksa 3 i standardowo posiada szereg zainstalowanych rozszerzeń.

Przeglądarka Wyzo 3 w akcji
fot. - Przeglądarka Wyzo 3 w akcji
Jednym z nich jest FireTorrent pozwalający na ściąganie plików torrent w taki sam sposób, jak pozostałe pliki bezpośrednio z serwerów. Oprócz tego autorzy zintegrowali dodatek FireDownload, dzięki któremu każdy plik pobierany przez protokół HTTP jest dzielony na kilka części ściąganych jednocześnie. Taki zabieg zdaniem twórców pozwala na przyspieszenie ściągania nawet dziesięciokrotnie.

Warto zauważyć, iż Wyzo nie jest jedyną przeglądarką oferującą ściąganie plików torrent bezpośrednio przez program. Prace nad wdrożeniem obsługi protokołu BitTorrent do swojej przeglądarki już w 2005 roku rozpoczęła Opera. Ostatecznie BT rok później zaimplementowano w Operze 9.

Przeglądarkę Wyzo w wersji dla systemów Windows lub MacOs można pobrać ze strony producenta.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy