Zmiana VAT: zadbaj zawczasu o swoje systemy informatyczne, radzi producent systemów Symfonia

28-09-2010, 09:29

Z początkiem przyszłego roku zacznie obowiązywać zmieniona ustawa o podatku od towarów i usług. Użytkownicy systemów do zarządzania przedsiębiorstwem już teraz powinni zadbać o dostosowanie używanych rozwiązań do planowanych nowelizacji prawa. Spółka Sage proponuje swoim klientom konkretne narzędzia, aby mogli oni przygotować środowisko pracy i z niego korzystać zanim jeszcze nowe przepisy wejdą w życie.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów z początkiem roku zmienią się podstawowe stawki podatku VAT. Nowe, wyższe stawki ustalono na poziomie 5, 8 i 23 proc. Jednocześnie 7-proc. stawka, obowiązująca obecnie dla podstawowych produktów żywnościowych, zostanie obniżona do poziomu 5 proc. Wedle ostatnich zapowiedzi podwyższenie stawek VAT należy traktować tymczasowo. Ma ono obowiązywać do końca 2013 roku i w trakcie tego okresu może ulegać dalszym zmianom.

Niezależnie od tych deklaracji same zmiany w VAT oznaczają rewolucję w obrębie systemów do zarządzania, o czym powinni wiedzieć i pamiętać wszyscy przedsiębiorcy - przestrzegają eksperci z firmy Sage, producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie.

Sonda
Korzystasz z oprogramowania usprawniającego rozliczanie VAT?
  • Tak
  • Zacznę korzystać
  • Nie
wyniki  komentarze

W praktyce, bez odpowiednich modyfikacji systemów informatycznych, większość użytkowników nie będzie mogła prawidłowo wykonywać swojej pracy. Każdy, kto jakkolwiek obsługuje procesy biznesowe, naliczając, rozliczając, ewidencjonując lub księgując podatek VAT, powinien mieć do dyspozycji system dostosowany do nowych realiów. Pozostał zaledwie kwartał, by przygotować się do tych strategicznych zmian.

>> Czytaj też: KIG: Przedsiębiorcy przeciwni podwyżkom VAT

Firmy, które mają wykupiony abonament w Sage, będą miały przywilej uzyskania nowych wersji aplikacji bez żadnych dodatkowych opłat. Podmioty, które posiadają najnowsze wersje systemów, ale nie wykupiły abonamentu, aby skorzystać z darmowej aktualizacji będą musiały o końca bieżącego roku dokupić abonament - poinformowali przedstawiciele Sage.

Firmy, które posiadają starsze wersje rozwiązań, do końca listopada br. mogą z kolei skorzystać z ulg na nowe licencje.

>> Czytaj też: VAT pójdzie w górę. Usługi telekomunikacyjne mogą zdrożeć

Paweł Przedpełski, dyrektor sprzedaży w spółce Sage
fot. - Paweł Przedpełski, dyrektor sprzedaży w spółce Sage
- Na bieżąco wprowadzamy modyfikacje w oprogramowaniu, zarówno w obrębie Systemu Zarządzania Forte, jak również w Systemie Symfonia i w Symfonii Start. Nasi klienci będą mogli korzystać z nowych wersji systemów, zanim znowelizowana ustawa wejdzie w życie. W nadchodzących dniach warto sprawdzić, czy i do kiedy ma się wykupiony abonament gwarantujący uzyskanie nowych wersji za darmo. Jeżeli klienci nie posiadają abonamentu, warto zapytać w dziale handlowym Sage, jakie przygotowaliśmy promocje – powiedział Paweł Przedpełski, dyrektor sprzedaży w spółce Sage.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930