Złe wieści dla Murdocha - The Daily można czytać za darmo w sieci

04-02-2011, 12:29

Oczywiście całkowicie legalnie. Nie wiadomo, czy to zamierzone działanie medialnego giganta, czy tylko chwilowe niedopatrzenie.

Wczoraj informowaliśmy w Dzienniku Internautów o nowej gazecie na iPada The Daily. Choć oficjalnie całość dostępna jest wyłącznie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, w sieci już pojawiło się co najmniej kilka instrukcji na temat tego, jak te ograniczenia obejść.

>>Czytaj także: The Daily: gazeta Murdocha tylko na iPada

Sonda
Prasa elektroniczna wyprze papier?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Aplikacja The Daily dostępna jest dla iPada za darmo, jednak dostęp do treści kosztuje niecałego dolara tygodniowo bądź 40 dolarów rocznie. Aby wgrać narzędzie na iPadzie spoza USA, należy wykonać kilka czynności. Najpierw wylogowujemy się z aktualnego konta na iTunes, następnie w dolnej części ekranu wybieramy flagę Stanów Zjednoczonych.

Nie można teraz próbować tworzyć nowego konta - to nie zadziała. Zamiast tego przechodzimy do sklepu z aplikacjami i próbujemy pobrać dowolne darmowe narzędzie. Dopiero teraz, gdy zostaniemy poinformowani o konieczności posiadania konta, tworzymy je z pomocą kreatora. Należy jednak pamiętać, by w polu "payment" ustawić "none". Po zakończeniu operacji powinniśmy mieć dostęp do pobierania aplikacji.

Indeks linków z nowego wydania The Daily
fot. - Indeks linków z nowego wydania The Daily
Inni użytkownicy znaleźli jeszcze ciekawszą metodę na obejście zabezpieczeń aplikacji. Przy artykułach znajdują się linki, których blogerzy mogą używać do tego, by linkować do tekstów z The Daily. Powstał więc indeks wszystkich odnośników, które znajdują się w każdym wydaniu i choć jesteśmy pozbawieni strony głównej, możemy bez problemu czytać artykuły.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy