Zdrowa i przyjemna troska o kręgosłup

08-11-2013, 21:42

Każdy kto miał jakiekolwiek problemy z kręgosłupem wie, ze dolegliwości związane z tym obszarem należą do najbardziej bolesnych i kłopotliwych, uniemożliwiających właściwie normalne funkcjonowanie. Z jednej strony nasz współczesny, mało ruchliwy i siedzący tryb życia sprzyja wszelkim chorobom i zwyrodnieniom kręgosłupa i stawów, ale na szczęście z drugiej strony, współczesna wiedza medyczna i zaawansowane technologie coraz skuteczniej pomagają nam w zwalczaniu tych chorób i łagodzeniu wszelkich bolesnych dolegliwości.

Obecnie nie tylko choroby i ból, ale także czysta przyjemność związana z niektórymi zabiegami, skłaniają nas do dbania o zdrowie naszego kręgosłupa, stawów i mięśni. Najpopularniejszy w tym względzie jest oczywiście masaż leczniczy, wykonywany różnymi technikami. Oprócz konwencjonalnej terapii manualnej stosuje się powszechnie także masaż gorącymi kamieniami oraz zabiegi, którym towarzyszą wonne egzotyczne olejki i pachnące świece. Taki masaż działa nie tylko na kręgosłup i stawy, ale stanowi także skuteczną formę aromaterapii.

Do bardzo przyjemnych form leczenia chorób i urazów pleców i narządów ruchu należy także światłolecznictwo czy też krioterapia, działające pobudzająco i relaksująco jednocześnie.

masaż 

Mimo tych licznych zalet, wiadomo powszechnie, że współczesna fizykoterapia to przede wszystkim ulga w bólu i pomoc w powrocie do formy po, często bardzo ciężkich, chorobach i wypadkach. Rehabilitacja w większości polskich prywatnych i publicznych placówek, opiera się na masażach, ultradźwiękach, elektroterapii i magnetoterapii. Niestety wiele najnowocześniejszych zabiegów dostępnych jest tylko w prywatnych klinikach i przychodniach rehabilitacyjnych, ze względu na duży koszt sprzętu medycznego i konieczność wykonywania zabiegów przez wysoko wyszkolony personel medyczny.

Profesjonalna rehabilitacja, wykonywana przez odpowiednio długi czas, może w zupełności zlikwidować dolegliwości związane z lumbago, rwą kulszową, wypadnięciem dysku, zapaleniem korzonków czy kontuzjami sportowymi lub powypadkowymi. W zależności od rodzaju schorzenia bądź urazu, w specjalistycznych placówkach dobiera się odpowiedni rodzaj zabiegów, najlepiej odpowiadający potrzebom danego pacjenta. Podczas konsultacji medycznych zaleca się chorym także, by dbali o profilaktykę chorób kręgosłupa i narządów ruchu, czyli o odpowiednią dietę (bogatą w wapń i witaminy) oraz o regularną aktywność fizyczną, w tym o ćwiczenia gimnastyczne przyjazne dla kręgosłupa.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.