Zdjęcia Street View w kolejnych regionach Polski

17-08-2011, 22:45

Google przez całe lato pracuje nad przygotowaniem usługi Street View dla Polski i odwiedza kolejne regiony kraju.

Sonda
Czy wiedziałeś już samochód Google'a w Polsce?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Z początkiem lata specjalne samochody wyposażone w aparaty fotograficzne rozpoczęły przygotowanie zdjęć z Polski na potrzeby usługi Street View – funkcji Map Google pozwalającej na wirtualne zwiedzanie miejsc z całego świata.

Od czerwca samochody Street View realizowały zdjęcia w województwach: mazowieckim (Warszawa i okolice), dolnośląskim (Wrocław i okolice), wielkopolskim (Poznań i okolice), pomorskim (Trójmiasto i okolice) i małopolskim (Kraków i okolice), a także na trasach między odwiedzanymi miastami.

W sierpniu zdjęcia rozpoczynają się dodatkowo w województwie łódzkim (Łódź i okolice), podlaskim (Białystok i okolice) oraz zachodniopomorskim (Szczecin i okolice). Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe i dostępność sprzętu, w następnej kolejności samochody Google'a odwiedzą atrakcje turystyczne w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim i świętokrzyskim.

>> Czytaj też: Jak podróżują internauci w 2011 r.

Poza samochodami Google wykorzystuje do wykonywania zdjęć także trójkołowe rowery, szczególnie w punktach atrakcyjnych turystycznie, w których nie mogą pojawić się samochody. Rowery trafią do miejsc, które znalazły się w finale zakończonego niedawno plebiscytu „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View”. Internauci oddali w plebiscycie ponad 115 tys. głosów, a zwycięzcą została ul. Piotrkowska w Łodzi. Dzięki temu zdjęcia ul. Piotrkowskiej zostaną zaprezentowane na Mapach Google'a jako pierwsze z Polski.

- Ogromne zainteresowanie plebiscytem i aktywność lokalnych społeczności przerosły nasze oczekiwania. Chcielibyśmy więc uhonorować miejsca, które znalazły się w finale plebiscytu i pokazać je w Street View – mówi Marta Jóźwiak z Google Polska. W najbliższych planach, poza ulicą Piotrkowską w Łodzi, mamy Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Wały Chrobrego i Stare Miasto w Szczecinie. W nadchodzących tygodniach zostaną one sfotografowane przez rowery Street View, jeśli tylko pozwoli na to pogoda. Staramy się też zrealizować więcej zdjęć z tych miast przy wykorzystaniu samochodów, a także odwiedzić kolejne miejsca z finałowej listy. Udało nam się już przekonać do tego zespół Street View - dodaje.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031