Zdalna ochrona i zarządzanie laptopami przez HSPA od Alcatel-Lucent

13-11-2008, 11:11

System bezpieczeństwa dla laptopów - OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian (OA3500 NLG) firmy Alcatel-Lucent doczekał się także wersji obsługującej sieci HSPA, umożliwiającej korzystanie z najszybszych połączeń bezprzewodowych w sieciach komórkowych.

Urządzenie firmy Alcatel-Lucent do ochrony laptopów i zarządzania nimi wykorzystuje zalety sieci 3G (CDMA/W-CDMA/GSM). OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian pozwala na całodobowe określanie lokalizacji, sposobu użytkowania, sprawdzanie i aktualizację stanu zabezpieczeń i konfiguracji laptopów oraz pełną kontrolę nad dostępem do danych znajdujących się na nich. Rozwiązanie umożliwia pobieranie poprawek i uaktualnień oprogramowania - informuje producent.

Nonstop Laptop Guardian jest wyposażony we własny procesor, zasilacz i system operacyjny. Współpracuje z szerokopasmową siecią bezprzewodową i umożliwia zarządzanie laptopami przedsiębiorstwa nawet wówczas, gdy są wyłączone.

W nowej wersji produktu znalazło się gniazdo karty SIM, zewnętrzna rozkładana antena umożliwiająca lepszy odbiór sygnału oraz zewnętrzny port do podłączenia innej anteny. Urządzenie otrzymało certyfikat GCF (Global Certification Forum), co oznacza, że oprócz standardów amerykańskich i europejskich — FCC i CE — spełnia standardy GSM.

Rozwiązanie jest już oferowane przez operatorów w Singapurze, Japonii i na Węgrzech. Alcatel-Lucent włączył do strategii wprowadzania na rynek urządzenia OA3500 NLG także dystrybutorów z całego świata.

W badaniu przeprowadzonym niedawno na terenie Stanów Zjednoczonych i Niemiec wśród 255 menedżerów decydujących o sprawach związanych z informatyką, bezpieczeństwem i zgodnością z przepisami, 45% ankietowanych przyznało, że rozwiązania przenośne stanowią słaby punkt w ich systemach. Ponadto 76% respondentów uznało za konieczne zapewnienie ochrony laptopów na wypadek zgubienia lub kradzieży, obejmującej oprócz szyfrowania również inne mechanizmy, np. możliwość zlokalizowania ich przy użyciu systemu GPS i zdalnego przywrócenia dostępu do danych.

Więcej o firmie Alcatel-Lucent


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930