Zarządzanie magazynem - co warto zlecić firmie zewnętrznej?

30-10-2020, 20:05

Wynajem pojemników to usługa, która może przydać się dokładnie każdemu przedsiębiorstwu. Jeśli korzystasz z nich na co dzień, w chwili większego zapotrzebowania nie jesteś już skazany na opóźnienia w dostawie do klientów. Pojemniki i opakowania zwrotne można wypożyczyć - a to dopiero początek oferty, którą oferują firmy zewnętrzne, tym samym odciążając cię z dodatkowych, niepotrzebnych inwestycji. Na czym polega kompleksowe zarządzanie magazynem?

Pojemniki przemysłowe - pooling i outsourcing

Logistyka magazynowa, którą może zapewnić ci w całości zewnętrzna firma, to m.in. pooling. Możesz spotkać się z dwoma jego wersjami, dzięki którym każdy przedsiębiorca znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie.

  • Otwarty pooling to inaczej elastyczny wynajem pojemników, w którym dostępne są standardowe wymiary. Przedsiębiorca może zdecydować się na nie w niemal każdej chwili, jednak nie dopasuje ich do indywidualnych potrzeb. Kierowane przede wszystkim do klientów, którzy sporadycznie potrzebują zewnętrznego wsparcia.

  • Zamknięty pooling to możliwość dobrania formy i jakości pojemników, które planuje wypożyczyć firma. Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy regularnie potrzebują wsparcia firmy zewnętrznej.

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają również z outsourcingu. Zewnętrzne źródła zasobów to dla wielu bardzo komfortowe rozwiązanie. W ten sposób unikają bowiem dużych nakładów finansowych i ryzyka inwestycyjnego. Cała logistyka magazynowa pozostaje bowiem po stronie firmy zewnętrznej, a my możemy użytkować wybrane pojemniki przemysłowe.

zarządzanie opakowaniami

Logistyka opakowań zwrotnych

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zainwestował i wyposażył swoją firmę we własne pojemniki przemysłowe. To jednorazowe duże koszty oraz konieczność późniejszego magazynowania. Niezbędne będzie również regularne mycie opakowań, a do tego potrzebne są profesjonalne sprzęty. Dlatego warto zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem jest oddać zarządzanie magazynem w ręce fachowców. Okazuje się, że kompleksowa usługa, którą oferują, może być dla ciebie znacznie korzystniejsza finansowo.

Podstawą zachowania jakości usług jest regularne mycie opakowań. NIezależnie od tego, co planujesz w nich transportować, pojemniki przemysłowe nigdy nie powinny być brudne. Aby móc o nie zadbać, potrzebna jest nie tylko spora przestrzeń, ale przede wszystkim profesjonalne urządzenia i umiejętności. To właśnie sprawia, że najlepiej będzie oddelegować to zadanie specjalistom z zewnętrznej firmy. Dodatkową korzyścią jest fakt, że czyszczenie produkcyjne to najczęściej zaledwie jedna z kilku oferowanych przez nią usług.

Jeśli zewnętrzna firma w całości przejmuje od ciebie zarządzanie opakowaniami, mycie poprzedzi skrupulatnym przeglądem oraz ewentualną naprawą, jeśli zajdzie taka potrzeba. O ile bowiem zarysowania czy niewielkie pęknięcia nie są jeszcze niczym strasznym (zdarzają się w czasie transportu i przenoszenia), to zauważenie na czas poważniejszych zniszczeń może ostatecznie oznaczać sporą oszczędność - nawet na poziomie 90%.

Pamiętaj, że kompleksowa usługa, którą zapewnia zewnętrzna firma, to także przechowywanie pojemników wielokrotnego użytku. W ten sposób nie musisz inwestować i następnie opłacać ogromnych przestrzeni magazynowych. Zwróć uwagę, że niektóre pojemniki przemysłowe przyjmują nietypowe kształty i wymagają rozłożenia nawet w kilku miejscach. Jeśli zarządzanie opakowaniami zlecisz na zewnątrz, będziesz mógł zająć się tym, na czym naprawdę się znasz. W ten sposób oszczędzisz nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim niepotrzebne nerwy i stres.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag magazyn
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: