Zarezerwuj czas na bezpłatną konferencję Edumixer 2018

06-11-2018, 22:21

Po raz drugi w Warszawie odbędzie się konferencja Edumixer 2018 - II Forum Współpracy Edukacji i Biznesu, która wskazuje kierunki i sposoby kształcenia przyszłych kadr IT przez uczelnie, porusza wyzwania związane z ich współpracą z biznesem oraz problematykę Ustawy 2.0 - pierwszej reformy uczelni od 12 lat.

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się 14 listopada w budynku C uczelni SGH w Warszawie, a patronat nad imprezą objął Jarosław Gowin- Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Cyfryzacji. 

Formuła konferencji pozwoli studentom na zabranie głosu w dyskusji panelowej nad modelem kształcenia, który ma podnosić wartość studentów na rynku pracy. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele m.in.: Ministerstwa Cyfryzacji, Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Rzeszowskiej, a także członkowie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka działającej w ramach projektu PARP.

O dobrych praktykach współpracy firm z uczelniami opowiedzą przedstawiciele światowych i polskich koncernów IT, których studenci będą mogli bezpośrednio zapytać: Kogo tak naprawdę dzisiaj potrzebują globalne firmy IT?

W ramach konferencji zostaną przyznane także nagrody w konkursie Lider Partnerstwa Edukacji i Biznesu.

Organizatorzy poszukują najciekawszych inicjatyw współpracy uczelni wyższych z biznesem, w ramach, której studenci pozyskują kompetencje poszukiwane na rynku pracy. Jurorzy konkursu wyróżnią także projekt biznesowy nastawiony na edukację młodych ludzi w zakresie zdobywania nowych kompetencji zawodowych z branży IT, a także nieszablonowe rozwiązanie edukacyjne, realizowane przy użyciu nowoczesnych technologii.

Konferencja Edumixer jest organizowana przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Formularz zgłoszeniowy do bezpłatnej rejestracji jest dostępny pod tym linkiem.

Źródło: PIIT

 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930