Zamień swój stary telefon na gotówkę i chroń środowisko

27-07-2010, 17:55

Każdego dnia na całym świecie kupowane są kolejne nowe telefony. Tylko w Polsce w czwartym kwartale 2009 roku liczba aktywnych kart SIM osiągnęła niemalże 45 mln. Stary telefon możesz sprzedać lub poddać procesowi recyklingu.

Trendy na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych wykazują wydłużenie cyklu życia tych urządzeń. Użytkownicy często decydują się jednak na zakup nowego telefonu, mimo że ten, z którego korzystają, jeszcze działa i może służyć komuś innemu przez wiele lat.

>> Czytaj też: Komórka prawie jak mysz optyczna

Sonda
Czy masz w domu zbędny telefon komórkowy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W zależności od tego, w jakim stanie jest nasz sprzęt, możemy zdecydować się na poddanie go procesowi recyklingu bądź odsprzedanie firmie, która wprowadzi urządzenie do ponownego użytku. Greenfone – właściciel serwisu StaryTelefon.pl – jest firmą, która zaczęła świadczyć tego typu usługi w Polsce. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą sprzedać działający, jak również uszkodzony aparat telefoniczny. Istnieje także możliwość przekazania firmie zupełnie zużytych urządzeń, które poddane zostaną recyklingowi.

Chcąc sprzedać telefon, klient wycenia go w serwisie StaryTelefon.pl i jeśli jest zainteresowany zakończeniem transakcji, postępuje według kroków opisanych na stronie – a więc: logowanie, przesłanie telefonu do StaryTelefon.pl i oczekiwanie na zapłatę.

StaryTelefon.pl dba, by proces redystrybucji i recyklingu odkupowanych telefonów był przyjazny środowisku i w żaden sposób mu nie zagrażał. Firma działa w oparciu o zapisy Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z dnia 29 lipca 2005.

StaryTelefon.pl - strona główna
fot. - StaryTelefon.pl - strona główna
 - Popierając ideę ochrony środowiska oraz proces recyklingu, dajemy „drugie życie” tysiącom używanych telefonów. Wszystkie przetestowane, naprawione i działające urządzenia wprowadzane są ponownie do obiegu i mogą posłużyć swoim nowym właścicielom przez długie lata. Pozyskane w ten sposób tanie telefony są doskonałą propozycją dla najbiedniejszych regionów świata – mówi Bronisław Domitrz, Prezes Zarządu Spółki Greenfone.

Telefony, których ze względu na ich wiek lub stopień uszkodzeń nie da się ponownie wykorzystać, poddawane są recyklingowi zgodnie z zasadami ochrony środowiska i odpowiednimi normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.

>> Czytaj też: Będziemy rozmawiać przez komórki w samolotach?

Odsprzedając niepotrzebny telefon, za pośrednictwem serwisu StaryTelefon.pl, można również wesprzeć jedną z kilkunastu Organizacji Pożytku Publicznego objętych programem współpracy. Każdy z klientów może przekazać część lub całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży swojego telefonu, wspomagając tym samym projekty prowadzone przez różne fundacje i stowarzyszenia.

Serwis dostępny jest pod adresem: starytelefon.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy