Założyciel Amazona chce opatentować poduszki powietrzne dla telefonów

12-08-2011, 17:51

Być może już za kilka lat nie będziemy musieli się martwić o to, co stanie się po upadku naszego przenośnego urządzenia na twardą powierzchnię.

W ubiegłym miesiącu Amazon podpisał umowę z kolejnymi wytwórniami muzycznymi, co pozwoli sprzedawać na nowych urządzeniach firmy wiele interesujących treści. Okazuje się, że w przyszłości amerykańska korporacja może nas jednak zaskoczyć znacznie ciekawszymi rozwiązaniami.

>>Czytaj także: Czytnik Kindle w wersji dla przeglądarek

Sonda
Przetestujesz nową wersję Windows Phone'a?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował The Register, Jeff Bezos znany głównie jako założyciel sklepu Amazon, złożył w ubiegłym roku wniosek o przyznanie patentu na technologię... poduszek powietrznych dla telefonów i innych tego typu urządzeń przenośnych.

Zestaw czujników w telefonie miałby wykrywać, kiedy urządzenie bezwładnie spada, co aktywowałoby miniaturowe poduszki powietrzne. Patent zakłada również wykorzystywanie dysz, które wyrzucając gaz, byłyby w stanie zmienić ułożenie spadającego urządzenia. Pośród takich rewelacji nie mogło zabraknąć miejsca na rozwiązania bardziej konwencjonalne, jak wyposażenie telefonu w zestaw sprężynek łagodzących upadek.

Grafika przedstawiająca ułożenie dysz
fot. - Grafika przedstawiająca ułożenie dysz
Sam proces aktywacji poduszek powietrznych czy dysz byłby regulowany zestawem czujników, w tym laserowego dalmierza, akcelerometru oraz wykrywacza typu powierzchni, z którą miałoby nastąpić zderzenie. Choć rozwiązania wydają się bardzo futurystyczne, warto zauważyć, że obecna wojna patentowa HTC z Apple'em dotyczy w głównej mierze funkcji opatentowanych kilkanaście lat temu. 

>>Czytaj także: Tablet Amazonu: Niska cena gwarantem sukcesu?


Źródło: The Register
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy