Jest już scenariusz do serialu internautów "Martyna"

13-08-2011, 16:32

Powstał scenariusz do pierwszego odcinka serialu pt. "Martyna", który jest kontynuacją opowiadania Janusza Leona Wiśniewskiego o tym samym tytule.

Sonda
Przyczynisz się do powstania serialu Martyna?
  • tak
  • nie
  • jeszcze nie wiem
wyniki  komentarze

W połowie czerwca informowaliśmy w Dzienniku Internautów o starcie castingu do serialu, którego pierwszy odcinek ma zostać wyemitowany jesienią br.

W 2006 roku została wydana książka Janusza Leona Wiśniewskiego pt. "Martyna i inne opowiadania o miłości", opowiadająca o tytułowej bohaterce i innych osobach, które uwikłane w codzienność szukają własnej drogi do samorealizacji, często dokonując dramatycznych wyborów.

Głównym scenarzystą "Martyny" został Tomasz Solarewicz, a pisarz – Janusz L. Wiśniewski - nadal będzie trzymał rękę na pulsie, sprawując opiekę literacką. Scenariusz do pierwszego odcinka ma aż dziesięciu współautorów-internautów i został zbudowany z sześciu scen.

>> Czytaj też: Platforma kręci serial internetowy

Serial
fot. - Serial
Obecnie internauci decydują o miejscach akcji, wystroju wnętrz, rekwizytach wynikających z treści scenariusza pierwszego odcinka. W serialu pojawi się także muzyka autorstwa internautów. Jak zapewniają pomysłodawcy projektu martyna.tv, w całym procesie produkcyjnym serialu najważniejszy głos będą mieć internauci.

Odcinki serialu będą produkowane jeden po drugim, dlatego jeśli zgłaszane wcześniej pomysły nie sprawdzą się w jednym z nich, może okazać się, że zostaną wykorzystane w kolejnych. Aktualnie trwają casting do serialu, w którym zagrać może każdy.

Scenariusz można pobrać pod adresem: martyna.tv


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy