Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zakupy spożywcze online - czy to dobry pomysł?

16-04-2021, 10:03

Zakupy online już nikogo nie dziwią. Olbrzymia większość Internautów (ponad 70% użytkowników sieci) deklaruje, że regularnie kupuje rozmaite przedmioty w sklepach internetowych i na portalach zakupowych. Trudno się dziwić, gdyż takie działanie gwarantuje olbrzymią wygodę. Niekiedy potrafi także przynieść spore oszczędności dla domowego budżetu. Oprócz tradycyjnych towarów, które już wcześniej były chętnie nabywane online przez Internautów, obecnie coraz większą popularnością cieszą się sklepy spożywcze, oferujące zakupy w e-commerce. Czy takie rozwiązanie faktycznie jest korzystne i czy warto korzystać ze spożywczych sklepów internetowych?

Sklepy spożywcze w Internecie – wielki boom zakupowy

Nie da się ukryć, że na wzrost zainteresowania zakupami żywności online wpłynęła w dużej mierze pandemia koronawirusa.

Przymusowa izolacja społeczna sprawiła, że ludzie, jeśli tylko była taka możliwość, rezygnowali z wychodzenia z domów. Z tego powodu większość swoich potrzeb zakupowych realizowali online. Wpłynęło to oczywiście na wzrost zainteresowania sklepami spożywczymi w Internecie. Na tę potrzebę odpowiedzieli szybko przedsiębiorcy, przygotowując atrakcyjną ofertę, proste zakupy oraz wygodne opcje dostawy rozmaitych produktów żywnościowych.

Dlaczego warto kupować żywność online?

Zakupy spożywcze online to nie tylko sposób na ograniczenie kontaktu z innymi klientami oraz mniejsze ryzyko ekspozycji na koronawirusa. Taka forma nabywania artykułów spożywczych niesie szereg dodatkowych korzyści.

Pierwszą zaletą jest oczywiście spora swoboda i wygoda robienia zakupów. Nie trzeba specjalnie jechać do marketu. Zakupy można zrobić podczas przerwy w pracy lub wieczorem, gdy już położy się dzieci spać. Sklepy internetowe są przecież czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozwala to lepiej zorganizować sobie czas.

Kupowanie online pozwala dokładnie zapoznać się z każdym produktem – porównać ceny, poznać jego skład, sprawdzić certyfikaty. W ten sposób kupuje się świadomie, dokładnie takie produkty, jakie są w danej chwili potrzebne. W e-commerce minimalizuje się wpływ bodźców emocjonalnych na decyzje zakupowe, dzięki czemu kupuje się mniej nieprzydatnych drobiazgów.

W końcu sklepy online dają dostęp do znacznie szerszego spektrum produktów. Dzięki temu można zrealizować nawet najbardziej nietypową listę zakupów spożywczych, a towary są dostępne niejednokrotnie w bardzo atrakcyjnych cenach, gdyż w e-commerce często można spotkać rozmaite akcje promocyjne.

Jaką żywność Polacy kupują online?

Polacy w czasie pandemii przyzwyczaili się do kupowania online rozmaitych produktów spożywczych. W badaniach przeprowadzonych przez Frisco.pl we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej i Mobile Institute stwierdzono, że taką formę zakupów wybierają zwłaszcza osoby młode, w większości kobiety.

Jakie produkty wybierają najczęściej? Wiele osób chętnie decyduje się na zakup online towarów szczególnie ciężkich, jak na przykład większe ilości cukru, mąki lub napoje. Jest to także prężnie rozwijający się kanał dla sprzedaży alkoholu.

Co ciekawe, dużą popularność zyskują nie tylko standardowe sklepy, w których robi się codzienne zakupy spożywcze, ale wyspecjalizowane e-commerce. Szczególnie dużym zainteresowaniem konsumentów cieszą się sklepy ekologiczne, jak zielarnia Evital.pl. W nich pojawiają się sprawdzone, certyfikowane produkty oraz rozmaite suplementy diety.

Polacy coraz mocniej zwracają się w stronę żywności wartościowej i nieprzetworzonej, stanowiącej podstawę dla prawidłowo zbalansowanej diety. Stąd też zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty tego typu najpewniej będzie rosło w kolejnych latach.

Spożywcze sklepy e-commerce – nowy sposób robienia zakupów

Kupowanie produktów codziennych i nietypowych, jak choćby żywności ekologicznej lub artykułów egzotycznych za pośrednictwem Internetu, powoli staje się standardem, z którego korzysta coraz większe grono użytkowników sieci.

Pozwala to usprawnić proces robienia zakupów, niejednokrotnie obniżyć koszty, a także poszerzyć kulinarne horyzonty. Sklepy spożywcze online czeka zatem raczej naprawdę pozytywna przyszłość.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag zakupy spożywczetag zakupy onlinetag WLStag nowptag nols