Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zakrzywiony smartfon LG G Flex od lutego pojawi się w Europie

21-01-2014, 15:06

Od przyszłego miesiąca zakrzywiony smartfon LG ma wejść na ponad 20 rynków europejskich.

W październiku ubiegłego roku firma LG zaprezentowała swojego zakrzywionego smartfona - LG G Flex. Nieco wcześniej podobny produkt przedstawił Samsung. Obydwa urządzenia zostały udostępnione w Azji jako kosztowne nowinki z górnej półki.

LG G Flex wchodzi do Europy

Dziś firma LG ogłosiła, że ma zamiar udostępnić urządzenie LG G Flex na "ponad 20 europejskich rynkach". Premiery mają się zacząć od przyszłego miesiąca. W oficjalnym komunikacie LG nie wymieniono wszystkich rynków, na których urządzenie będzie dostępne. Firma wspomniała tylko o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji i Austrii.

Nie wiadomo, jacy operatorzy mogą wspierać premierę LG G Flex w Europie. W prasie padają domysły, że może to być m.in. Orange we Francji. Nie wiadomo też, jakie mogą być ceny urządzeń, ale mając na uwadze osiągi tego telefonu oraz jego nowatorskość, z pewnością nie można mówić o małych kwotach.

Nie jest tajemnicą, że LG szykuje się także na amerykańską premierę tego smartfona, w sieciach AT&T, Sprint oraz T-Mobile.

LG wierzy w rewolucję

- Wprowadzenie LG G Flex do Europy pokazuje naszą wiarę w globalny rynek zakrzywionych smartfonów - mówił Dr. Jong-seok Park, szef LG Electronics Mobile Communications Company. - Jako smartfon premium, G Flex ma ustanowić pozycję LG jako marki oferującej coś unikalnego w każdym segmencie konsumenckim.

zdjęcie

Sonda
Ile byłbyś gotów zapłacić za smartfona z zakrzywionym ekranem?
  • dowolną kwotę
  • do 1000 zł
  • do 500 zł
  • do 250 zł
  • do 100 zł
wyniki  komentarze

Nie wszyscy są pewni, czy LG będzie w stanie zarazić ludzi tym entuzjazmem. Wciąż wiele osób uważa, że krzywy ekran to efekciarska nowinka, która dla użytkownika niewiele zmienia.

LG tymczasem przekonuje, że elastyczny wyświetlacz będzie odporny na urazy. Zaletą zakrzywionych ekranów ma być także mniejsza ilość odbić światła utrudniających odczytywanie treści. Można też odnotować, że Samsung eksperymentuje z metodami sterowania opartymi na krzywiźnie (np. naciskanie leżącego smartfona powoduje zmianę jego położenia, co może być wykorzystane do uruchamiania pewnych funkcji).

Niebawem przekonamy się, czy konsumentów w Europie uda się przekonać do uczestniczenia w rzekomej rewolucji.

Poniżej film prezentujący LG G Flex.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:





fot. Freepik