Za prawie 1 mld USD Avaya przejmuje Nortel Enterprise Solutions

18-09-2009, 08:31

Avaya wygrała przetarg na przejęcie Nortel Enterprise Solutions, jeden z działów firmy Nortel. Zapłaci 900 mln USD Nortelowi, a dodatkowych 15 mln USD przeznaczy na program zatrzymania pracowników.

Nortel i Avaya w lipcu br. podpisały dokument, na mocy którego Avaya miała przejąć za kwotę 475 mln USD systemy przesyłania głosu i danych oraz rozwiązania dla sektora administracji publicznej oferowane dotychczas przez dział Nortel Enterprise Solutions (NES).

Wczoraj, 17 września Avaya poinformowała, że przejęcie NES odbyło się w drodze przetargu, który firma ta wygrała. Kwota przejęcia to 900 mln USD. Avaya przejmie także pracowników wspomnianego działu. Transakcja podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez sądy i procedury prawa zwyczajowego Kanady i Stanów Zjednoczonych.

- Wygrany przetarg zapewni nam dostęp do kanałów dystrybucji, oferty produktów oraz efektów prac badawczo-rozwojowych firmy Nortel, a także lepszą pozycję na rynkach całego świata – powiedział Kevin Kennedy, prezes i dyrektor generalny firmy Avaya. - Jesteśmy przekonani, że to przejęcie przyniesie duże korzyści klientom, pracownikom i partnerom obu firm. Czekamy na finalizację transakcji.

Firma Nortel powstała w Toronto w 1895 roku. W szczytowym momencie, około 10 lat temu Nortel wart był 250 miliardów dolarów i zatrudniał 90 tysięcy osób. Na początku stycznia 2009 roku firma złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii. Nie była bowiem w stanie regulować swoich należności oraz dokonać restrukturyzacji zadłużenia.

W lipcu bieżącego roku za 1,13 mld dolarów większościowe udziały w Nortelu, w tym także prawa do technologii CDMA oaz LTE, nabyła firma Ericsson.


Źródło: DI
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Norteltag Ericssontag Avaya
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy