YouTube zniknie z iOS 6. Apple przegina?

06-08-2012, 23:49

Narzędzia do odtwarzania filmów z YouTube nie znajdziemy już domyślnie w nowej wersji systemu mobilnego od firmy Apple. Nie jest to dobra informacja dla użytkowników...

Aplikacja YouTube zniknie z kolejnej wersji platformy mobilnej iOS, należącej do firmy Apple - dowiedział się fanowski serwis 9to5Mac. Narzędzie przygotowywane przez firmę Google było dostępne w każdym z wydań iOS od 2007 roku.

Koniec licencji?

AppleKoncern Apple już od jakiegoś czasu oddalał się od wyszukiwarkowego giganta. Oczywista konkurencja na rynku platform mobilnych, ale również tworzenie osobnych ekosystemów urządzeń spowodowały niedawno usunięcie Map Google z iOS 6. Okazuje się, że na kolejne zmiany nie musieliśmy długo czekać.

Koncern kierowany przez Tima Cooka poinformował w krótkiej wiadomości, że po prostu zakończył się okres trwania umowy między obiema firmami, jednak nie poinformowano, czemu nie zdecydowano się na jej przedłużenie. Bez wątpienia nie chodziło jednak o kwestie finansowe, a raczej dalsze odcinanie się od produktów wyszukiwarkowego giganta.

YouTube nie straci?

Trafną uwagę poczynił serwis The Verge, który zauważył, że usunięcie z systemu domyślnej aplikacji YouTube'a może istotnie pomóc w rozwoju tej usługi. Choć użytkownicy będą musieli wgrywać program ręcznie z poziomu sklepu App Store, Google przygotowujące swoje narzędzie będzie miało znacznie większe pole manewru.

Warto pamiętać, że obecnie Apple nie zezwala na umieszczanie w App Store żadnych narzędzi, które konkurowałyby z tymi dostępnymi domyślnie w systemie. Wyszukiwarkowy gigant nie mógł więc po prostu udostępnić swojego programu do obsługi YouTube'a dla iOS. Teraz to się zmieni.

Stracą użytkownicy?

Sonda
Korzystasz z YouTube na urządzeniach mobilnych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

YouTube zniknie domyślnie z iOS 6, jednak nie ze starszych wersji platformy mobilnej koncernu Apple - dowiedzieli się redaktorzy bloga Engadget. Apple nie chce irytować swoich klientów i w aktualizacjach odbierać im dostępu do lubianych rozwiązań.

Google z pewnością skorzysta jednak z większej swobody, by swoją mobilną aplikację dostosować do rynkowych realiów - słowem, możemy liczyć na więcej reklam. Koncern z Cupertino, który słynie z prób kontrolowania każdego aspektu własnych urządzeń, tym razem straci więc część swojej władzy. Apple nie będzie musiało jednak płacić kosztów licencyjnych, a także rozwijać programu do obsługi rozwiązania konkurenta.

Czytaj także: Celem firmy Apple nie jest zarabianie?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930