YouTube wkrótce z usługą streamingu muzyki. Podbije urządzenia mobilne?

06-03-2013, 09:28

YouTube ma umożliwiać odtwarzanie utworów z reklamami bez dodatkowych opłat - informuje CNN. Co jeszcze czeka na użytkowników?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już teraz YouTube jest jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie internauci poszukują muzyki. Na razie serwis należący do wyszukiwarkowego giganta nie pobiera jednak opłat od użytkowników, skupiając się na wyświetlaniu reklam. W przyszłości może się to zmienić, bo YouTube wciąż próbuje poprawić swoje wyniki finansowe.

YouTube

YouTube wciąż się zmienia - ostatnio witryna odświeżyła wygląd kanałów.

Darmowa muzyka z reklamami

Według CNN usługa streamingu muzyki w ramach YouTube'a ma być darmowa dla użytkowników, którym nie przeszkadzają reklamy - tak samo jest zresztą w przypadku Spotify. Osoby decydujące się zapłacić abonament dostaną natomiast dostęp do dodatkowych funkcji, prawdopodobnie związanych z możliwością przechowywania utworów na dysku.

Nie wiadomo przy tym, jak usługa będzie działała na urządzeniach mobilnych, do których właściciele aplikacji streamingowych i wytwórnie płytowe zwykle podchodzą bardzo restrykcyjnie. Choć nie komentujemy plotek czy spekulacji, niektórzy twórcy treści uważają, że mogliby skorzystać na modelu subskrypcyjnym poza standardowymi reklamami - poinformowało Google. - Oczywiście więc przyglądamy się takim rozwiązaniom.

Spotify czy Deezer nie mają się czego bać?

Sonda
YouTube będzie godnym konkurentem dla Spotify?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zasięg i rozpoznawalność YouTube'a sprawiają, że konkurenci bez wątpienia nie będą mogli zignorować nowej usługi. Serwis wyszukiwarkowego giganta może być tym groźniejszy dla rywali, że już teraz jest kojarzony z darmowym dostępem do najpopularniejszych utworów - choć nie zawsze w najlepszej jakości.

Na razie wydaje się, że największy potencjał streamingowa usługa YouTube'a miałaby na urządzeniach mobilnych. Spotify czy Deezer nie oferują darmowego dostępu do muzyki (nawet z reklamami) na przenośnych gadżetach, a YouTube mogłoby bez trudu wypełnić tę lukę - szczególnie, że już teraz pozwala na odtwarzanie utworów w ten sposób, tylko razem z wideo.


Źródło: CNN


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.