Yahoo zwalnia 2 tysiące osób

04-04-2012, 17:13

W związku z restrukturyzacją firmy Yahoo pracę straci 2 tysiące osób - poinformował szef internetowego koncernu w środę. O zwolnieniach nieoficjalnie mówiło się już od kilku tygodni.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Dzisiejsze działania są ważnym krokiem, który umożliwi stworzenie nowego Yahoo - powiedział dyrektor generalny koncernu Scott Thompson. - Staniemy się mniejsi, zwinniejsi, bardziej dochodowi i lepiej dostosowani do wymagań naszych klientów w szybko zmieniającym się przemyśle.

Czytaj także: Yahoo atakuje Facebooka... patentami

Jak tłumaczy Thompson, koncern musi powrócić do swoich korzeni i ponownie "stawiać użytkowników oraz reklamodawców na pierwszym miejscu". Zdaniem szefa Yahoo pracownicy są bardzo zdeterminowani, by osiągnąć ten cel, jednak nie obędzie się bez nieprzyjemnych zwolnień.

Pod koniec 2011 roku Yahoo zatrudniało niemal 14 tysięcy osób. Zwolnienie części z nich ma przynieść firmie 375 milionów dolarów oszczędności rocznie, jednak w drugim kwartale koncern będzie musiał wydać 20 milionów dolarów więcej na koszty związane z odprawami.

Zapowiadane już wcześniej zwolnienia nie zostały jednak dobrze odebrane przez analityków. Nie można skracać sobie drogi do powrotu na ścieżkę wzrostu zysków - uważa analityk Colin Gillis z BGC Partners. - Zamiast tego ludzie woleliby zobaczyć plany Yahoo i przepis na poprawę swoich wyników finansowych. Yahoo z kolei zapewnia, że ujawni więcej informacji na temat przyszłości firmy już za dwa tygodnie, podczas prezentacji wyników za pierwszy kwartał tego roku.

Czytaj także: Facebook obawia się skutków pozwu


Źródło: Yahoo, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.