Yahoo może sprzedać część Alibaba Group

07-05-2012, 15:18

Już w najbliższych tygodniach Yahoo może ogłosić sprzedaż 15-25% swoich udziałów w chińskim Alibaba Group - poinformowała agencja Reuters, powołując się na osoby związane z transakcją.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Alibaba już od wielu miesięcy prowadzi rozmowy z Yahoo na temat wykupienia swoich udziałów od amerykańskiego koncernu. Skupienie walorów firmy w jednych rękach pozwoliłoby na sprawniejsze zarządzanie spółką.

Czytaj także: Yahoo zwalnia 2 tysiące osób

Zdaniem analityków pytanych przez Reutersa transakcja może nastąpić już w najbliższych tygodniach, a ze względu na klarowny podział aktywów nie powinna rodzić dodatkowych komplikacji. Jedyne utrudnienia pojawiają się w samym Yahoo. 

Koncern przez długi czas nie chciał się zgodzić na sprzedaż swoich 40% udziałów w Alibaba Group, jednak biorąc pod uwagę słabnącą kondycję finansową, udziałowcy wywierają coraz większy wpływ na radę nadzorczą amerykańskiej spółki. Niedawno inwestor z Third Point zauważył nawet, że dyrektor generalny Yahoo w swoim CV skłamał na temat wykształcenia. Firma szybko wydała po tym oświadczenie, nazywając problem "nieumyślnym błędem".

Pod koniec kwietnia Alibaba Group ujawniło jednak słabe wyniki finansowe za pierwszy kwartał. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku firma zarobiła 339,2 miliona juanów (53,8 miliona dolarów), natomiast w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 452,5 miliona juanów.

Czytaj także: Facebook odgryza się Yahoo pozwem za patenty



Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać














  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.