Yahoo ma plan wyjścia z kryzysu

11-04-2012, 08:02

Po tym jak Yahoo zapowiedziało zwolnienia, akcjonariusze spółki czekali na plan wyjścia koncernu z finansowych kłopotów. Nowy dyrektor generalny korporacji zapewnia, że wkrótce rozpocznie się nowa era w historii Yahoo.

Scott Thompson szefujący Yahoo zapowiedział, że koncern skupi się w przyszłości na użytkownikach i reklamodawcach, a kluczowym źródłem wzrostu ma być działalność e-commerce. Zadanie nie będzie łatwe, szczególnie biorąc pod uwagę rosnących w siłę konkurentów, jak Google czy Facebook.

Czytaj także: Yahoo zwalnia 2 tysiące osób

- Aby było jasne, najwyższym priorytetem jest zwycięstwo w naszej kluczowej dziedzinie, a dopiero to pozwoli nam na zdobywanie kolejnych okazji do wzrostu - powiedział Thompson. Sprawdziły się więc wcześniejsze doniesienia o tym, że Yahoo będzie zorganizowane wokół trzech filarów, z których kluczowym ma być handel.

Koncern zamierza w przyszłości stworzyć oddział zajmujący się produkcją multimediów, a także ujednolicenie usług takich, jak Flickr, wyszukiwarka czy poczta e-mail. Usłyszycie więcej na temat naszej strategii od szefów poszczególnych działów już w nadchodzących dniach i tygodniach - powiedział Thompson. - Ostatecznie to nasi klienci zdecydują, czy wygramy na rynku.

Warto przypomnieć, że Yahoo zapowiedziało niedawno zwolnienie niemal 2 tysięcy osób, co stanowi 14% wszystkich pracowników koncernu. Choć miał to być pierwszy krok związany z restrukturyzacją, inwestorzy byli rozczarowani takim posunięciem, oczekując raczej na dokładne plany Yahoo związane z poprawą kondycji finansowej.

Czytaj także: Facebook odgryza się Yahoo pozwem za patenty


Źródło: Yahoo, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031