Wyzwania, z jakimi mierzą się Polacy mieszkający za granicą

09-04-2020, 16:54

Rozpoczęcie nowego życia poza granicami kraju jest dla wielu Polaków szansą na zdobycie wykształcenia, lepszej pracy, poznania innych kultur lub po prostu oderwania się od dotychczasowej codzienności. W zależności od tego, jakie priorytety kierują naszymi rodakami wyjeżdżającymi z Polski na stałe, nierzadko muszą się oni mierzyć z wieloma wyzwaniami, które do tej pory były dla nich obce.

Pierwszym z nich to znajomość języka obcego. W większości krajów można spokojnie dogadać się po angielsku, jednak dla nie tak małej grupy osób wyjeżdżających z Polski jest to wciąż język obcy, którym posługują się na różnym poziomie lub wcale. Nauka języka używanego w kraju, w którym chce się rozpocząć nowe życie powinna rozpocząć się dużo wcześniej. Umiejętność porozumienia się z nowo spotkanymi osobami, dogadania się w podstawowych kwestiach takich jak wynajem mieszkania, poszukiwanie pracy lub proste zakupy jest elementem znacznie poprawiającym komfort życia i zwiększającym poziom własnej wartości.

polacy za granicą

Jednym z najbardziej dotkliwych wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się Polacy za granicą to tęsknota za bliskimi. W dobie Internetu oraz wielu komunikatorów internetowych można pozostać w kontakcie praktycznie przez cały czas, jednak nie jest to to samo co wspólnie zjedzony posiłek, spacer czy nawet przytulenie się do przyjaciela lub członka rodziny.

Samotność może też mieć inny wymiar. W zależności od celu podróży i współtowarzyszących osób, niejednokrotnie można odczuwać brak bliskiej osoby, drugiej połówki, z którą można dzielić życie na obczyźnie, porozmawiać o problemach i nowych realiach, a także poszukać wsparcia i móc wspólnie planować przyszłość. Dla osób wciąż nieczujących się komfortowo w nowym miejscu zamieszkania i mających problemy z poznawaniem nowych ludzi, między innymi ze względu na słabą znajomość języka, może być trudno umówić się na pierwszą randkę z osobą innej narodowości. Bariera językowa może utrudnić lepsze poznanie się, a także wyrażenie swoich emocji i uczuć. O wiele łatwiejsze wydaje się spotykanie z rodakami, którzy jak nikt inny potrafią zrozumieć tę nową sytuację i czują się równie zagubieni w nowej rzeczywistości, lub wręcz przeciwnie - doskonale się w niej odnaleźli, dzięki czemu mogą zaoferować pomoc i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Aby wyjść naprzeciw Polakom mieszkającym za granicą, którzy chcieliby spotkać kogoś, z kim mogą poczuć się komfortowo i porozmawiać w języku polskim, tworzone są specjalne portale randkowe, takie jak SinglePolish.com, które skierowane są do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Stanach Zjednoczonych, poszukujących bratniej duszy lub prawdziwej miłości. Zaletą tego typu portali jest to, że można lepiej poznać wybraną osobę, jeszcze przed spotkaniem na żywo, porozmawiać w wirtualnej przestrzeni i podjąć decyzję o ewentualnej randce.

Ilość stron randkowych dedykowanych Polakom jest zaskakująco duża. Warto dowiedzieć się więcej o portalu, któremu ma się zamiar powierzyć swoje dane osobowe. Korzystanie z serwisów, które posiadają dużą bazę użytkowników oraz dobre recenzje, to pierwszy klucz do sukcesu. Spotkanie nowych osób i możliwość rozmowy z bratnimi duszami, którym można zwierzyć się z własnych problemów i przemyśleń, to duże ułatwienie dla każdego, kto mieszka za granicą i czuje się samotny.

Serwis randkowy dla polskich singli za granicą: https://singlepolish.com/

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag portal randkowy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.