Zapraszamy do Warszawy na spotkanie poświęcone zjawisku sharing economy w kontekście prawa i branży przewozowej (tzw. transport współdzielony). W poniedziałek 21 listopada w Campus Warsaw na warszawskiej Pradze spotykamy się na cztery godziny porozmawiać o transporcie współdzielonym widzianym oczami prawników (12-14), po czym porozmawiamy o zjawisku widzianym oczami przedsiębiorców (14-16).
reklama
Transport współdzielony – najłatwiej określić go w odniesieniu do modelu firmy UBER – jest elementem szerszego zjawiska, jakim jest sharing economy (gospodarka współdzielona, gospodarka kolaboratywna). Znalezienie wypadkowej pomiędzy oczekiwaniami i potrzebami klientów, sprawnymi aplikacjami mobilnymi i chęcią współpracy w ramach tworzących się mniejszych i większych społeczności, może okazać się przepisem na jednorożca, czyli startup, który osiągnął wycenę powyżej 1 miliarda USD.
Sukcesy, które odnoszą firmy zaliczane do jednorożców, często wiążą się z tzw. dysrupcją, czyli zmianą odczuwalną przez cały segment rynku. Właśnie z czymś takim mamy do czynienia w przypadku transportu współdzielonego. Jednak poza analizowaniem rozwoju firm odnoszących sukcesy warto się też zastanowić, jakie elementy z dotychczasowych rozwiązań prawnych są dla nas cenne i dlaczego.
Spotkanie jest interdyscyplinarne i zaplanowane w celu umożliwienia prezentacji różnorodnych podejść do tematu. Liczymy na aktywny udział uczestników – prawników, socjologów, przedsiębiorców, słowem wszystkich obserwatorów zjawiska w jego europejskim i polskim wydaniu. Szczegółowo przyjrzymy się sposobom, w jaki z dysrupcją w transporcie radzą sobie różne państwa, przenalizujemy stanowiska instytucji Unii Europejskiej, sądów i innych organów publicznych. Spotkanie jest też dobrą okazją do networkingu.
Bilety i formularz kontaktowy dostępne tutaj: www.eventbrite.co.uk/e/wyzwania-transportu-wspodzielonego-pegos-tickets-28858536660
Miejsce wydarzenia jest położone blisko stacji Dworzec Wileński, czyli stacji końcowej drugiej linii metra (M2).
Zapraszamy!
Spotkanie organizują we współpracy dwie organizacje pozarządowe:
Fundacja WE the CROWD - pierwszy w Polsce think-tank oraz środowisko zajmujące się tematyką gospodarki społecznościowej, w szczególności: crowdfundingu, crowdsourcingu oraz otwartej innowacji. Fundacja popularyzuje te zjawiska poprzez działalność pisarską i publicystyczną, m.in. podręcznik “Crowdfunding” (Onepress 2015), organizację wydarzeń, szkoleń oraz prelekcji, a także redagowanie serwisu wethecrowd.pl.
Fundacja E-waluacja - działa na rzecz wspierania gospodarki opartej na wiedzy oraz wykorzystuje podejście interdyscyplinarne poszukując odpowiedzi na pytanie, jak oceniać wartość kreatywności i innowacji w zmieniającym się świecie. Wspiera m.in. innowatorów, startupy, mikroprzedsiębiorców, naukowców, artystów przez dostarczanie wiedzy i tworzenie platform wymiany wiedzy.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*