Wywóz gruzu - zaufaj doświadczonej firmie

20-05-2020, 23:23

Podczas budowy, remontu lub rozbiórki na posesji odkłada się duża ilość gruzu. Zalegające na posesji odpady szpecą okolicę, a ich wywóz jest obowiązkiem właściciela. Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest skorzystanie z usług firmy oferującej usługi w zakresie wywozu gruzu. Na terenie Warszawy taką kompleksową obsługę zapewniają firmy Gruzar i Gruzo.

kontener na gruz

Szukając oszczędności, wiele osób decyduje się na nielegalny wywóz gruzu do lasu lub w inne ustronne miejsce. Należy jednak pamiętać, że za takie praktyki grozi kara nawet do kilku tysięcy złotych. Rozwiązaniem nie jest też pozostawienie odpadów budowlanych w zwykłym kontenerze komunalnym. Jeśli podczas odbioru śmieciarka ulegnie uszkodzeniu, to oprócz mandatu, właściciel parceli będzie zmuszony do wypłaty odszkodowania w związku z naprawą pojazdu.

Decyzja o pozostawieniu gruzu na terenie posesji (np. na ogrodzie) również będzie błędem. Na terenie własnej działki jesteśmy także zobowiązani do utrzymania porządku, a w przeciwnym razie narażamy się na mandat w wysokości 1500 zł.

Kontenery na gruz – wygodne rozwiązanie

Żeby uniknąć problemów, wywóz odpadów najlepiej zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych czy budowlanych. Oczywiście, możemy zdecydować o samodzielnym wywozie do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów. Pamiętajmy jednak, że przywożone w takie miejsca materiały powinny być odpowiednio posegregowane. Ponadto gruz może uszkodzić pojazd, którym będziemy go przewozić.

W efekcie dużo tańszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera na gruz. Koszty z tym związane różnią się w zależności od rozmiaru takiego pojemnika, dlatego należy dopasować usługę do swoich potrzeb.

Korzystając z pomocy profesjonalnych firm możemy liczyć na szeroki wybór kontenerów. W ofercie znajdują się mniejsze kontenery o rozmiarach 2m3, 5m3 i 7m3, jak i te większe (15m3), które mogą okazać się niezbędne np. przy rozbiórce domu. Oczywiście osobie bez doświadczenia trudno określić ilość odpadów, którą trzeba będzie wywieźć. Na szczęście wieloletnie doświadczenie pracowników wspomnianych firm pozwala doradzać klientom w tym zakresie, tak aby końcowy koszt usługi był jak najniższy.

Wypożyczenie kontenera sprawdzi się również w przypadku remontu. Wykonując kolejne czynności możemy na bieżąco wrzucać do niego odpady, co pozwoli zaoszczędzić miejsce i znacznie skróci czas potrzebny na sprzątanie po zakończeniu prac.

Elastyczność to podstawa

W wielu przypadkach szybki wywóz gruzu w Warszawie lub innym mieście, jest niezbędny do kontynuowania prac. Czasem też trudno jest przewidzieć czy usługa będzie potrzebna tylko raz, czy wywóz gruzu będzie musiał być dokonany kilkukrotnie. Firmy Gruzar i Gruzo stawiają w tej sprawie na elastyczność wobec klienta. Dostawy kontenerów realizowane są od poniedziałku do soboty. Co więcej, jeśli zamówienie zostanie złożone przed godziną czternastą, kontener zostanie przywieziony jeszcze tego samego dnia.

Podczas składania zamówienia należy ustalić czas i miejsce podstawienia. Wynajmując kontener warto również wspomnieć, jaki rodzaj odpadów będzie do niego wrzucany.

Worki Big Bag

Alternatywnym sposobem wywozu odpadów są worki Big Bag, w których mieści się nawet 1,5 tony odpadów, a ich pojemność to 1m3. Nadają się do transportu takich materiałów jak m.in gruz, styropian, panele podłogowe, drewno, a także rury metalowe i plastikowe.

Takie rozwiązanie jest korzystne np. dla osób, które nie mają gdzie postawić kontenera. Niewielkie rozmiary, a także niski koszt wypożyczenia sprawiają, że worki Big Bag w Warszawie idealnie sprawdzą się podczas remontów w blokach i kamienicach. Przydadzą się jednak także na budowach. Dzięki dużym uchwytom mogą być przenoszone za pomocą wózków widłowych.

Gdzie trafi gruz?

Wybierając firmę zajmującą się wywozem gruzu, powinniśmy sprawdzić, jakie ma opinie. Niestety, zdarzają się nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy zamiast poddawać odpadki recyklingowi, decydują się na ich nielegalne składowanie. Profesjonalnie działające firmy powinny posiadać wszystkie wymagane zezwolenia potrzebne do wywozu gruzu. Odpady trafiają wtedy najpierw do kruszarni, a następnie zostają poddane procesowi recyklingu. Tak jest w przypadku firm Gruzo i Gruzar, które oferują wywóz gruzu na terenie miasta Warszawa.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag gruz
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: