Wypożyczalnia serwisu YouTube z filmami od Paramount

04-04-2012, 19:10

Pomimo licznych sporów toczących się między serwisem YouTube a Paramount Pictures, serwis należący do wyszukiwarkowego giganta umożliwi wypożyczanie setek filmów amerykańskiej wytwórni - poinformowano na blogu usługi.

YouTube powiększa swoją bibliotekę pełnometrażowych filmów, do której dołączy teraz niemal 500 kolejnych tytułów wyprodukowanych przez Paramount Pictures - czytamy na blogu usługi.

Czytaj także: Tylko kliknij, a YouTube poprawi twój film

Warto przypomnieć, że Google już od dawna prowadzi spór z koncernem Viacom posiadającym pod swoimi skrzydłami Paramount Pictures. Jak jednak zauważa agencja Reuters, w przypadku możliwych zysków biznesowych wiele korporacji jest jednak w stanie zapomnieć o aktualnych zatargach.

Na razie nie ujawniono szczegółów umowy między amerykańskimi gigantami, które zdecydowały się odłożyć na bok swoje sądowe oskarżenia. Viacom obecnie domaga się od koncernu Google miliarda dolarów w związku z "ogromnymi" naruszeniami własności intelektualnej wytwórni. Do serwisu YouTube miały być wysyłane liczne programy, przy cichej aprobacie szefostwa wyszukiwarkowego giganta.

YouTube zaprezentowało niedawno narzędzie do prostej edycji filmów. Aplikacja jest wyjątkowo prosta w obsłudze, a witryna sama ustala, czy do filmu należy wprowadzić poprawki jakości. Obecnie na stronie wyszukiwarkowego giganta wyświetlane są ponad 4 miliardy materiałów każdego dnia. W ciągu każdej minuty internauci przesyłają do usługi ponad 60 godzin wideo.

Czytaj także: Giganci chińskiego rynku łączą siły


Źródło: YouTube, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy