Mnóstwo inspiracji, dobrych praktyk i podpowiedzi, jak budować biznes o globalnym potencjale oraz jakich działań należy się wystrzegać – tak przebiegł Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który po raz trzeci odbył się w dniach 17-23 listopada br. w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. W tym roku, podobnie jak poprzednio, organizatorzy zadbali o oryginalną i ciekawą formułę wydarzenia, dostarczając uczestnikom zarówno niezapomnianych wrażeń, jak i cennej wiedzy.
W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Starterze wzięło udział w sumie ponad 400 osób, które w ciągu 7 dni uczestniczyły w szkoleniach i spotkaniach, a także licznych rozmowach biznesowych. Formuła tegorocznego programu została oparta na czterech skierowanych do różnych grup docelowych wydarzeniach trwających od kilku godzin do kilku dni.
Osoby poszukujące motywacji do prowadzenia własnego biznesu oraz informacji o tym, w jaki sposób skutecznie sprzedawać swoją usługę lub produkt tłumnie rozpoczęły festiwal przedsiębiorczości poniedziałkowym spotkaniem networkingowym Creative Morning, którego gościem był Jerzy Zientkowski, wybitny i wielokrotnie nagradzany mówca oraz trener. Wydarzenie otwierające obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Starterze przyciągnęło prawie 180 osób poszukujących inspiracji.
Dla osób pragnących rozpocząć przygodę z kodowaniem przygotowano z kolei warsztaty – Start Coding. Przez dwa dni 30 osób pracowało nad aplikacjami związanymi z tematem „Miasto” – pierwszego dnia, korzystając z najlepszych UX-owych narzędzi, tworzyli graficzną makietę aplikacji, a drugi poświęcili na jej zakodowanie na platformie Android. Dodatkowo, w ramach nauki kodowania odbyły się warsztaty dla dzieci przygotowane we współpracy z projektem Mistrzowie Kodowania. Najmłodsi uczestnicy, pełni zapału, równie chętnie jak ich dorośli koledzy, pochłaniali wiedzę, która pozwoliła im programować w języku Scratch.
W połowie tygodnia rozpoczęło się trzecie wydarzenie Tygodnia Przedsiębiorczości w Starterze – Startup Sprint Unlimited. Warsztaty i szkolenia przyciągnęły ponad 40 osób mających pomysł na biznes, które chciały go zweryfikować pod kątem biznesowym i szans rynkowych. Uczestnicy, pilnie pracujący przez 4 dni pod okiem 9 cenionych mentorów, powołali do życia 11 projektów. Czterodniowy maraton wiedzy zakończył się niedzielnym finałem, podczas którego przyznano nagrody za: Najbardziej Kreatywny Pomysł, Najbardziej Perspektywiczny Pomysł, Najlepszy Prototyp oraz Największe Show.
fot. Michał Skotarczak
Największe emocje w trakcie całego tygodnia wydarzeń wzbudził Rocket Spotlight. Ekscytujący finał 4-miesięcznych zmagań uczestników programu akceleracyjnego Starter Rocket, organizowanego przez STARTER we współpracy z InvestGDA, przyciągnął ponad 150 gości, w tym ponad 20 inwestorów z Polski i zagranicy. Wśród speakerów znaleźli się: Suchit Dash, który swoje doświadczenie z Doliny Krzemowej wykorzystuje, rozwijając w Berlinie startup Ifeelgoods, oraz Łukasz Haluch z Brainly.com, przedstawiciel największego na świecie serwisu edukacyjnego, który pozyskał 9 milionów dolarów dofinansowania od inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Owacje i liczne pytania publiczności w trakcie oraz po zakończeniu części oficjalnej dowodziły, że wieczór i scena należały jednak do finalistów programu akceleracyjnego, czyli: Fashionote, dr Poketa, Pressium, Pin Your Client, StructView i SIP-a.
– Finałowe prezentacje uczestników akceleracji Starter Rocket to zwieńczenie 4 miesięcy szkoleń, warsztatów i mentoringu. Zostały one przygotowane na najwyższym poziomie, co przełożyło się na zainteresowanie ze strony inwestorów. Jesteśmy dumni, że tak innowacyjne i przyszłościowe projekty rodzą się właśnie pod dachem Inkubatora STARTER. Te pomysły na biznes są dowodem na to, że startup to nie tylko modne słowo, ale potencjał, który wystarczy umiejętnie wykorzystać – mówi Agnieszka Meller, koordynator programu Starter Rocket.
Kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego koordynatorem jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, dopiero za rok. Mimo że mówi się, że do trzech razy sztuka, to i czwarta edycja na pewno zaskoczy. Nie zabraknie wiedzy, inspiracji i wsparcia dla rozwoju biznesu, ale organizatorzy gwarantują też, że pojawi się wiele niespodzianek.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*