Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wygrałeś bilety na olimpiadę? To może być oszustwo!

09-08-2016, 08:27

Oszuści po raz kolejny próbują wykorzystać duże zainteresowanie rozgrywkami sportowymi i chcą zarobić na nieuważnych kibicach. Tym razem celują w osoby, które chcą na żywo doświadczyć sportowych emocji podczas tegorocznych letnich igrzysk olimpijskich.

robot sprzątający

reklama


Cyberoszuści albo oferują fałszywe bilety, albo wysyłają wiadomości spamowe, informujące o wygraniu wejściówek na olimpiadę. Eksperci z firmy ESET przygotowali krótki poradnik, jak bezpiecznie kupić w internecie bilety na zbliżające się igrzyska. 

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oszuści tworzyli fałszywe strony WWW oferujące bilety na mecze. Tym razem, przy okazji igrzysk olimpijskich, oszuści wysyłają wiadomości spamowe, w których informują odbiorców, że wygrali oni w loterii wejściówki na igrzyska. Aby wyłudzić pieniądze od żądnych sportowych emocji kibiców, oszuści tworzą także fałszywe strony tylko w teorii oferujące bilety na wydarzenie. Ich zakup kończy się stratą pieniędzy i zawiedzioną nadzieją na przeżycie sportowych emocji.

 

Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas zakupu biletów na tegoroczne igrzyska, eksperci z firmy ESET przygotowali kilka rad, które pozwolą dokonać bezpiecznych zakupów w sieci:

  • Jeszcze przed rozpoczęciem zakupów, upewnij się, że system operacyjny i programy, z których korzystasz są zaktualizowane. Sprawdź także, czy system antywirusowy posiada aktualną bazę sygnatur wirusów.
  • Jeśli pierwszy warunek został spełniony, możesz rozpocząć poszukiwania wejściówek. Istnieje wiele stron oferujących bilety i czasami trudno odróżnić je od tych prawdziwych. Dlatego najlepiej kupuj bilety u autoryzowanego dystrybutora – listę znajdziesz tutaj (.pdf).
  • Sprzedawanie biletów w mediach społecznościowych jest zakazane, więc nie daj się nabrać w oferty specjalne oferujące o połowę tańsze wejściówki.
  • Przed dokonaniem transakcji, sprawdź czy w pasku przeglądarki pojawia się znak kłódki, a adres poprzedzony jest „https”. Jeśli tak, to połączenie jest szyfrowane, a Twoje dane są chronione.
  • Jeśli już kupiłeś bilet, ale twoje plany się zmieniły, nie odsprzedawaj wejściówki na własną rękę. Skorzystaj z oficjalnego kanału udostępnionego przez organizatora na jego stronie internetowej. Znajdziesz tam instrukcję jak bezpiecznie odsprzedać bilety, bez dodatkowych kosztów.

 

Autor: Karolina Skrzypczyk, Dagma


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *