Wydawcy powinni zbojkotować App Store?

04-03-2011, 13:43

Nie cichną echa sporów wokół nowego systemu płatności w aplikacjach, które zapowiedziało Apple. Pozostaje jednak pytanie, czy wydawcy rzeczywiście mają jakiś wybór?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Apple ma ostatnio problemy z osobą Steve'a Jobsa, który choć pojawił się na premierze iPada 2, prawdopodobnie na razie nie wróci do firmy z urlopu zdrowotnego na stałe.

>>Czytaj także: Twórca Last.fm krytykuje nowy system subskrypcji od Apple

Sonda
Apple żąda od wydawców zbyt wiele?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Coraz większe niezadowolenie można także zauważyć wśród wydawców treści dla urządzeń z Cupertino, którym nie podoba się zabieranie przez Apple aż 30 proc. ich przychodów. Nie ma co ukrywać, że producent iPadów jest monopolistą na rynku tabletów, tym bardziej sytuacja wydawców wydaje się nie najlepsza.

Postępowanie Apple ostro krytykuje Tien Tzuo, prezes firmy Zuora pomagającej wydawcom w przygotowaniu i zarządzaniu ich cyfrowymi subskrypcjami. To byłoby sprawiedliwe, gdyby iPad miał 50 proc. udziałów w rynku. Ale ma 95 proc. - mówi Tzuo.

W związku z tym ruszyła nawet strona SaveOurPress.com, która zachęca wydawców do bojkotu App Store. Przypomnijmy, że Apple zapowiedziało usuwanie wszystkich aplikacji ze swojego sklepu, które nie dostosują się do nowych zasad.

Strona protestujących
fot. DI - Strona protestujących
Można mieć jednak duże wątpliwości co do tego, czy którakolwiek z liczących się firm dołączy do protestu. Nie można zapominać, że wydawanie tradycyjnej prasy również wiąże się z dużymi kosztami, między innymi związanymi z drukiem czy dystrybucją. Jej darmowe udostępnianie na gotowej platformie cyfrowej byłoby więc niemalże rajem dla wydawców.

Przypomnijmy także, że Google w swoim systemie płatności chce potrącać wyłącznie 10 proc. przychodów od wydawców, którzy zdecydują się sprzedawać swoje treści w Androidzie.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Następny artykuł » zamknij

CRM w kryzysie ma się dobrze

Źródło: Business Insider


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.