Wyciekła część kodu antywirusa firmy Symantec

08-01-2012, 12:41

Symantec przyznał się do wycieku części kodu swojego oprogramowania antywirusowego. Zdaniem analityków może to ułatwić konkurentom opracowywanie podobnych rozwiązań.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak zapewnia największy na świecie producent oprogramowania antywirusowego, wyciek nie powinien być zagrożeniem dla zwykłych użytkowników, choć z pewnością może ułatwić kopiowanie technologii konkurentom.

Czytaj także: Blisko 50 koncernów farmaceutycznych padło ofiarą cyberataków

- Symantec może potwierdzić, że część naszego kodu źródłowego, wykorzystywana w dwóch ze starszych wydań przeznaczonych dla firm, została upubliczniona - powiedział Cris Paden z Symantec. - Jeden z tych produktów nie jest już wspierany.

Jak utrzymują włamywacze z grupy Lords of Dharmaraja, zdobyli kod, włamując się do indyjskich systemów wojskowych. Warto zauważyć, że w przypadku oprogramowania wykorzystywanego przez rządy niektórych państw informatyczne korporacje udostępniają im kod źródłowy, by mogły go sprawdzić pod kątem elementów szpiegowskich. Choć kod źródłowy oprogramowania jest jednym z najcenniejszych dóbr Symanteca, wewnętrzna sieć korporacji prawdopodobnie nie została złamana.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku Huawei poinformowało o chęci przejęcia udziałów Symanteca w jednej ze spółek. Krok ten może jednak być bardzo trudny ze względu na amerykańską administrację, która obawia się przejęcia przez Chińczyków kontroli nad kluczową firmą zajmującą się sektorem bezpieczeństwa komputerowego.

Czytaj także: Duqu - nowy trojan do ataków ukierunkowanych


Źródło: Symantec, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.