Wybawieni.pl - portal dla osób uzależnionych i ich rodzin

08-06-2021, 12:43

Z szacunkowych danych wynika, że co najmniej 800 tysięcy osób w Polsce jest uzależnionych od alkoholu, a aż 3 miliony dorosłych i dzieci, wychowuje się i żyje w towarzystwie osoby pijącej. To ogromny problem, którego rozwiązanie nieraz jest trudne a nawet niemożliwe. Bo przecież alkoholik aby przestać pić, musi sam tego chcieć. Portal wybawieni.pl to miejsce, w którym można podzielić się swoimi doświadczeniami na forum dyskusyjnym, a także poszukać pomocy w walce z uzależnieniem swoim czy bliskiego.

co czuje alkoholik na głodzie

Jak przestać pić?

Problemy z alkoholem mogą wynikać naprawdę z różnych powodów. Dla jednych alkohol to rozrywka, ale dla wielu innych to zapijanie problemów czy kłopoty o całkiem innym podłożu. Podobnie jest z wyjściem z nałogu. Nakłonienie do terapii może bazować na bardzo różnych argumentach – czytamy na portalu wybawieni.pl. Zaprzestanie picia czasami udaje się dzięki samozaparciu alkoholika, ale częściej potrzebna jest terapia. Ten pierwszy krok jest najważniejszy, bowiem specjaliści uświadamiają uzależnionemu, że jego choroba niszczy nie tylko jego życie, ale także życie jego bliskich.

Co to jest koalkoholizm?

Koalkoholizm to inaczej współuzależnienie. Chodzi o to, że osoby, które spędzają na co dzień czas z alkoholikiem, są w pełni podporządkowane jego rytmowi dnia, ponadto usprawiedliwiają jego zachowanie i z czasem biorą odpowiedzialność za jego czyny. To pierwszy krok do tego, by zniszczyć swoje życie. Nie mamy czasu na spełnienie swoich marzeń i celów. Jesteśmy uwięzieni. Zbyt duża opiekuńczość prowadzi nas na manowce. Nie tylko nas, ale także osobę uzależnioną, która przekonana jest, że taka sytuacja to norma.]

Kim są DDA?

DDA to skrót od Dorosłych Dzieci Alkoholików. DDA to osoby, które w dorosłe życie wchodzą z bardzo bogatym bagażem doświadczeń. Niestety nie są to pozytywne doświadczenia, dlatego jak nikt inny potrzebują poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Życie z rodzicem alkoholikiem determinuje ich poruszanie się po świecie dorosłych. Może spowodować problemy z ustabilizowaniem swojej pozycji na rynku pracy i w życiu towarzyskim. Na szczęście dla DDA również organizowane są terapie, a specjalne forum dyskusyjne na portalu wybawieni, pozwala na wymianę swoich doświadczeń.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag koalkoholizmtag DDAtag alkoholizm
To warto przeczytać

fot. pixabay

fot. Kaspersky

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: