Współtwórca serwisu MySpace stawia na Androida

11-03-2012, 14:22

Chris DeWolfe, którego nowa firma przygotowuje gry społecznościowe, zamierza się skupić przede wszystkim na sprzętach z Androidem - poinformował współtwórca serwisu MySpace podczas konferencji SXSW Interactive.

DeWolfe powiedział w Austin, że jego nowa firma "stawia na Androida na dużą skalę". Obecnie to urządzenia z iOS chętniej wybierane są przez deweloperów płatnych narzędzi.

Czytaj także: Zatrzymano "króla spamu" z Facebooka

Jak zauważa serwis Bloomberg, DeWolfe wspólnie ze znajomymi, którzy pomagali mu przy tworzeniu witryny MySpace, od 2010 roku kupuje firmy przygotowujące gry online. Wszystkie nowe nabytki wcielane są w spółkę SGN, która do tej pory przygotowała już 11 aplikacji społecznościowych dla Facebooka.

Warto zauważyć, że niedługo po premierze gier dla witryny Marka Zuckerberga SGN przeniosło również 8 ze stworzonych przez siebie tytułów na smartfony oraz tablety. Jak ujawnił DeWolfe, w przyszłości nowe aplikacje jego firmy powstawały będą już przede wszystkim z myślą o urządzeniach przenośnych.

Jego zdaniem również tablet Amazonu z Androidem jest mocno niedoceniany. DeWolfe stwierdził, że ludzie po prostu porównują go z iPadem, choć nie powinni tego robić ze względu na jego znacznie niższą cenę. Współtwórca serwisu MySpace nie chciał jednak mówić zbyt wiele o swojej usłudze społecznościowej, która po przejęciu przez News Corp. znacznie straciła na wartości.

Czytaj także: Współtwórca MySpace'a pozytywnie o Google+


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy