Współpraca Check Point z VMware - większe bezpieczeństwo prywatnych chmur

informacja prasowa 18-03-2014, 18:42

Check Point Software Technologies Ltd. światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, ogłosił rozpoczęcie współpracy z VMware w celu automatyzacji i uproszczenia wdrażania rozwiązań bezpieczeństwa sieci w prywatnych chmurach. Check Point zamierza dostosować swoje produkty bezpieczeństwa do infrastruktury VMware.

Jako że coraz więcej centrów danych decyduje się na wirtualizację, niezwykle ważne staje się zapewnienie bezpieczeństwa tego typu środowiskom. Wirtualizacja znacznie zmniejszyła czas niezbędny do wdrożenia aplikacji oraz dodatkowo sprawia, że takie wdrożenie jest elastyczne i mobilne, dzięki czemu może sprostać zmieniającym się wymaganiom biznesowym. Rozwiązania bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych muszą być również szybkie i elastyczne pod kątem instalacji, co można osiągnąć za pomocą zautomatyzowanego procesu zarządzania i dostarczania usługi. Pozwala to na zapewnienie ciągłego wsparcia dla istniejących procesów i polityk bezpieczeństwa. 

Virtual Edition (VE) firmy Check Point to unikalne rozwiązanie zapewniające kompleksową ochronę i szybkie wdrożenie usług bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych. Dzięki idealnemu dopasowaniu rozwiązań Check Point do vSphere® 5.5 firmy VMware, przedsiębiorstwa mogą cieszyć się z całkowicie zautomatyzowanego rozwiązania bezpieczeństwa w wirtualnym środowisku. Wirtualne maszyny będą chronione przez liczne wielowarstwowe produkty Check Point bez konieczności wprowadzania zmian w topologii sieci. Dodatkowa ścisła współpraca między rozwiązaniami Check Point i VMware vCloud® Suite zapewni uproszczoną i automatyczną ochronę wirtualnych aplikacji.

“Ze względu na to, że korporacje opierają swoją infrastrukturę sieciową na chmurze, konieczne stało się zapewnienie szybkiej we wdrożeniu ochrony tego typu wirtualnych środowisk”, mówi Gabi Reish, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Check Point Technologies. „Współpraca z VMware umożliwiła silną ochronę sieci poprzez ewolucję wirtualnych środowisk naszych klientów”.

VE firmy Check Point, dostępny już w pierwszym kwartale 2014 roku, jest jedynie częścią większego planu firmy dotyczącej bezpieczeństwa chmur i środowisk wirtualnych, który ma na celu osiągnięcie jeszcze lepszej integracji z rozwiązaniami VMware.

“VMware zapewnia rozwiązania wirtualizacji w zakresie obliczeń, sieci, przechowywania danych i zarządzania, dzięki czemu klienci mogą szybciej wdrożyć centra danych definiowane za pomocą oprogramowania”, mówi Hatem Naguib, wiceprezes ds. sieci i bezpieczeństwa w firmie VMware. „Nowa odsłona Virtual Edition firmy Check Point w połączeniu z naszą najnowszą wersją vSphere czy platformą do wirtualizacji sieci VMware NSX™ pozwoli klientom w prosty sposób zabezpieczyć, zarządzać i zautomatyzować swoje środowiska wirtualne i chmurowe”.

 

Najważniejsze funkcjonalności VE firmy Check Point to:

• Kompatybilność z VMware vSphere 5.1 i 5.5, vCenter Server, oraz rozwiązaniami do wirtualizacji sieci vCloud Suite i VMware NSX

• Centralne zarządzanie bezpieczeństwem dla wszystkich wirtualnych i fizycznych bram bezpieczeństwa Check Point

• Badanie ruchu pomiędzy wirtualnymi maszynami bez konieczności zmian w topologii sieci

• Zautomatyzowana instalacja i uruchamianie usług na bramach VE firmy Check Point

• Zautomatyzowana ochrona dla nowych wirtualnych maszyn

• Możliwość wykorzystywania obiektów VMware przy definiowaniu reguł polityki bezpieczeństwa Check Point

• Stała ochrona wirtualnych maszyn, niezależna od zmian adresów IP

• Migracja wirtualnych maszyn bez przerw w dostępie do aplikacji

 

“Check Point stawia sobie za cel dostarczanie silnych i szybkich we wdrożeniu rozwiązań bezpieczeństwa dla wirtualnej i chmurowej infrastruktury. Rozwiązanie VE firmy Check Point zapewnia bezpieczeństwo sieci za pomocą szerokiej gamy wielokrotnie nagradzanych elementów architektury Software Blade Architecture”, podsumowuje Reish.

Aby uzyskać więcej informacji na temat VE firmy Check Point i współpracy z VMware, odwiedź stronę.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.