Wraca ranking 100 największych firm hostingowych

16-01-2012, 21:06

Po wielu latach przerwy wznowiono ranking TOP100 największych i najszybciej rozwijających się firm hostingowych w Polsce.

TOP100 ma służyć klientom przyglądającym się branży, a także firmom, które z jego pomocą będą mogły "śledzić" konkurencję. Twórca zestawienia, serwis Web Hosting Talk (WHT), nawiązał oficjalną współpracę z blisko 30 firmami, zarówno tymi dużymi, jak i mniejszymi, a równolegle trwają rozmowy z pozostałymi uczestnikami rynku. W rankingu umieszczono ponad 200 firm hostingowych.

Ranking największych firm hostingowych
fot. WHT - Ranking największych firm hostingowych
WHT monitoruje blisko 3 mln domen, a obecnie w rankingu uwzględniono ponad 1,8 mln z nich. Trwają rozmowy z RIPE oraz NASK, aby ranking był jeszcze bardziej dokładny. Aktualnie na pierwszym miejscu w rankingu jest Az.pl (z wynikiem 9,02% udziału w rynku), na drugim - nazwa.pl (7,33%), a na trzecim - home.pl z 7,12% udziałem w rynku.

Czytaj też: The Pirate Bay na pewien czas zniknęło z sieci

Jak mówią twórcy, TOP100 jest i będzie rankingiem w pełni niezależnym od firm hostingowych, a każdy podmiot uczestniczy w nim na takich samych warunkach. Obecnie zestawienie opiera się na robocie internetowym oraz imporcie list domen od firm, które taką funkcję udostępniają i otwarcie pokazują, ile domen obsługują. Liczba domen ma sugerować, ilu mniej więcej klientów pozyskano. Wszystkie domeny mają być wielokrotnie weryfikowane, a do rankingu zaliczane będą wyłącznie te, które spełnią określone kryteria.

Ranking dostępny jest pod adresem: top100.wht.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy