Włamywacze udostępnią cały kod Nortona

15-01-2012, 09:54

Już we wtorek w sieci ma się pojawić reszta kodu antywirusa produkowanego przez firmę Symantec - poinformowano w serwisie Twitter.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Włamywacz posługujący się nickiem "Yama Tough", który kilka dni temu umieścił w sieci część kodu programu Norton Antivirus, zapewnił, że to nie koniec rewelacji z jego strony.

Czytaj także: Blisko 50 koncernów farmaceutycznych padło ofiarą cyberataków

- W nadchodzący wtorek ujrzycie pełny kod źródłowy narzędzia Norton Antivirus - poinformował haker na swoim koncie w mikroblogowym serwisie Twitter. Jak dodatkowo ujawnił, źródła mają rozmiar około 1,7 gigabajta, a dalsze szczegóły na ten temat powinien zaprezentować już wkrótce.

- Symantec może potwierdzić, że część naszego kodu źródłowego, wykorzystywana w dwóch ze starszych wydań przeznaczonych dla firm, została upubliczniona - przyznał niedawno Cris Paden z Symantec. Zdaniem przedstawicieli firmy, która zajmuje się zabezpieczeniami, publikacja źródeł narzędzia nie powinna negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo samych użytkowników.

Warto również przypomnieć, że zdaniem włamywacza, kod udało się wykraść, włamując się do jednego z indyjskich systemów wojskowych. Symantec prawdopodobnie udostępnia źródła tego typu organom, by mogły sprawdzić, czy w narzędziu nie ukryto modułów szpiegowskich.

Czytaj także: Duqu - nowy trojan do ataków ukierunkowanych


Źródło: Twitter, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. geralt

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.