Wirtualne oglądanie mieszkania jako wstęp do transakcji

20-06-2014, 11:14

Internet stał się na tyle nieograniczoną przestrzenią targową, że można za jego pośrednictwem kupić niemal wszystko. Od ubrań i zabawek, przez elektronikę i sprzęt gospodarstwa domowego, aż po dobra luksusowe czy ubezpieczenia podróżne. Zjawisko przesunięcia punktu ciężkości na nowe media przy dokonywaniu zakupów i transakcji nasila się do tego stopnia, iż można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma takiej usługi ani towaru, których nie można by było zamówić przez Internet. Uwaga ta dotyczy również... nieruchomości, ponieważ coraz częściej szukanie lokum, czy to na wynajem, czy na sprzedaż, zaczyna się właśnie w sieci.

Nieruchomości w GryfiniePomimo iż całej procedury zakupu mieszkania bądź domu nie można przeprowadzić on-line (jeszcze!), to Internet z pewnością czyni ten proces sprawniejszym, stanowiąc dla konsumenta pierwszy punkt zaczepienia. Firma Nieruchomości Wieczorek jest jedną z tych, które starają się dotrzeć do klienta za pomocą kilku kanałów, łącząc kontakt bezpośredni z możliwością podglądu ofert mieszkań czy domów w Internecie. Do tego dochodzi obecność biura na najpopularniejszych portalach społecznościowych, dzięki której użytkownicy mogą na bieżąco śledzić oferty i status dostępnych na sprzedaż lub wynajem mieszkań bądź lokali użytkowych.

Nieruchomości w GryfinieFirma Nieruchomości Wieczorek została założona 18 lat temu i jest pierwszym biurem obrotu nieruchomościami, które powstało w Gryfinie. Oferuje swoim klientom pośrednictwo w zakupie, sprzedaży, wynajmie (zarówno krótko, jak i długoterminowym), a także zamianie domów, mieszkań, lokali użytkowych oraz działek zlokalizowanych na terenie Gryfina i w sąsiednich miejscowościach. Nieruchomości, w których sprzedaży firma pośredniczy, pochodzą zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, a więc prosto od deweloperów. Kompleksowość usług, bezpieczeństwo transakcji, działania marketingowe, konsulting w sprawie cen rynkowych nieruchomości w Gryfinie i okolicach, szeroka gama lokali usługowych - tak w skrócie można opisać działalność i ofertę firmy.

Nieruchomości w GryfinieNa stronie agencji nieruchomości dostępna jest wyszukiwarka aktualnych ofert oparta na najistotniejszych parametrach: typie transakcji, lokalizacji nieruchomości, liczbie pokoi, metrażu, piętrze i cenie. Poszukujący nieruchomości na sprzedaż lub wynajem może więc w odpowiadającym mu czasie zapoznać się z ofertami dostępnych lokali i dokonać wstępnej selekcji bez konieczności podróżowania po całym mieście z agentem nieruchomości. Takie rozwiązanie sprzyja nie tylko oszczędności czasu, ale też maksymalizuje szansę podjęcia trafnej decyzji. Potencjalny nabywca czy najemca, przeglądając oferty na stronie internetowej, może spokojnie skupić się na najważniejszych dla siebie aspektach nieruchomości bez obawy, że zewnętrzne, niezależne od niego czynniki, takie jak zmęczenie czy rozdrażnienie, wpłyną niekorzystnie na jego proces decyzyjny.

Nieruchomości w GryfinieKażda nieruchomość na stronie firmy, bez względu na to, czy to mieszkania w Gryfinie, czy domy, jest opisana dwojako: w syntetyczny i w rozbudowany sposób. Dzięki temu pierwszemu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami o nieruchomości, a więc z: jej lokalizacją, powierzchnią użytkową, metrażem działki (w przypadku domów), układem – liczbą pokoi, ceną. Uzupełnienie stanowią takie parametry jak: typ ogrzewania, źródło ciepłej wody, piętro (w przypadku mieszkań) oraz standard lokum. Poniżej znajduje się szczegółowy opis, w którym znaleźć można informacje m.in. na temat wykończenia lokalu, jego wyposażenia (w meble, sprzęt gospodarstwa domowego itp.), powierzchni przynależnej, ekspozycji, czyli stron świata, na które wychodzą okna pokoi, a także uwagi odnośnie otoczenia budynku czy przewidywanej wysokości czynszu. Ofertę dopełnia galeria zdjęć, prezentująca poszczególne pomieszczenia w obrębie lokalu lub domu, która nierzadko determinuje dalsze zainteresowanie klienta.

Coraz chętniej praktykowaną alternatywą dla wstępnych oględzin nieruchomości przez osoby szukające nowego lokum na własność lub wynajem jest wirtualne oglądanie mieszkania czy domu. Nowoczesne biura obrotu nieruchomościami podążają za tym trendem, włączając kanał internetowy do sposobów dotarcia do klienta. Dzięki otwarciu na nowe media zyskują obie strony – wcześniejsze zapoznanie się z ofertą za pośrednictwem strony internetowej owocuje przygotowaniem klienta do rozmowy o konkretach, gotowością do negocjacji, a także zwiększa prawdopodobieństwo finalizacji transakcji kupna, sprzedaży lub wynajmu.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.