Wirtualna Polska za 12,3 mln zł kupuje Finansowysupermarket.pl i jedenwniosek.pl

17-09-2015, 09:36

Wirtualna Polska przejmuje kolejne firmy z rynku sprzedaży usług finansowych.

Grupa Wirtualna Polska poinformowała wczoraj o zawarciu transakcji, które mają wzmocnić u niej segment finansowego e-commerce. Grupa nabyła Finansowysupermarket.pl Sp. z o.o. – właściciela serwisu finansowysupermarket.pl oraz Web Broker Sp. z o.o. – właściciela serwisu jedenwniosek.pl. Wartość transakcji wyniosła 12,5 mln złotych.

Finansowysupermarket.pl oraz jedenwniosek.pl to niezależne porównywarki, umożliwiające samodzielny wybór produktów finansowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych, oferowanych przez kilkadziesiąt instytucji w Polsce. Te porównywarki mają się wpasowywać w działalność należącego Money.pl. Już przejmując Money.pl Grupa WP zapowiadała inwestowanie w "kupowanie i sprzedawanie produktów i usług finansowych poparte dobrymi relacjami biznesowymi z dużymi instytucjami finansowymi".

Nowe przejęcia oznaczaj rozbudowę zespołu Money.pl o nowych specjalistów.

- Dzięki transakcji zyskujemy doświadczony zespół ekspertów z obszaru performance marketingu oraz kompetentnych doradców w zakresie usług finansowych, ubezpieczeniowych, energetycznych i telekomunikacyjnych. Ich umiejętności i doświadczenie będą świetnym uzupełnieniem know-how, jakie już teraz posiadamy w segmencie lead generation – mówi Aleksander Kusz, prezes zarządu spółki Money.pl.

Zakup spółek Finansowysupermarket.pl Sp. z o.o. oraz Web Broker Sp. z o.o jest kolejną akwizycją zrealizowaną przez Wirtualną Polskę Holding ze środków pozyskanych z majowej oferty publicznej. Trzy pierwsze akwizycje dotyczyły zakupu niezależnych internetowych platform radiowych: OpenFM oraz PolskaStacja.pl oraz Grupy NextWeb Media, prowadzącej serwisy ABCzdrowie.pl i parenting.pl.

Czytaj także: Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl dostała 6 mln zł na rozwój


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930