Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl dostała 6 mln zł na rozwój

18-08-2015, 10:21

Rynek ubezpieczeń to miliardy złotych, a porównywarki ofert pozwalają sporo oszczędzić i można się spodziewać wzrostu ich popularności. Wiedzą o tym nowi inwestorzy porównywarki mfind.pl, która otrzyma na rozwój do 6 mln zł.

Fundusz Internet Ventures FIZ zarządzany przez Grupę Private Equity Managers został udziałowcem mniejszościowym spółki mfind dostarczającej porównywarkę ubezpieczeń mfind.pl. Firma otrzyma na rozwój do 6 mln zł.

Rynek ubezpieczeń samochodowych w Polsce szacowany jest na ponad 13 mld zł. Przez krajowe porównywarki przechodzi obecnie mniej niż 1% całej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Dla porównania w Wielkiej Brytanii czy na Węgrzech to ponad 60%. Można się zatem spodziewać, że polski rynek takich usług będzie rósł w następnych latach niezwykle dynamicznie. 

- Polacy zauważyli, że prawdziwą oszczędność zapewni im oferta nie 2-3 ubezpieczycieli jak dotychczas, ale kilkunastu. Widzą, że pozostając przy tej samej firmie, przez lata mogą tracić realne pieniądze - mówi Bartłomiej Roszkowski, współzałożyciel i członek zarządu mfind.

- Z raportu porównywarki mfind opublikowanego w tym roku, wynika, że klient, który porównywał oferty, mógł oszczędzić nawet 517 zł - dodaje Bartosz Salwiński, współzałożyciel i członek zarządu mfind.

Przedstawiciele mfind ujawnili, że mają w planach kilka "ciekawych i bardzo innowacyjnych rozwiązań", które mają ułatwić zakup ubezpieczenia online przez porównywarkę. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy