Wiosenny przegląd auta. Co należy skontrolować?

09-04-2019, 09:19

Wiosna to czas, kiedy warto wykonać przegląd auta. Szczególną uwagę zwróćmy na układ zawieszenia (w tym wahacze), hamulcowy oraz kierowniczy – to te części samochodowe najbardziej zużywają się zimą.

kobieta mechanik samochodowy

  1. Przegląd wahaczy i innych elementów zawieszenia
  2. Wiosna – najlepszy moment, by wymienić klocki hamulcowe
  3. Gdzie kupić zamienne części samochodowe?

 

Sól drogowa, śnieg, przez który nie widać ubytków w nawierzchni i niskie temperatury… Zima to trudny czas dla samochodu. Najbardziej narażone na uszkodzenie są układy, które jednocześnie są najistotniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze – hamulcowy, zawieszenia i kierowniczy. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy podwozia auta. Najlepszy moment na ich przeprowadzenie to początek wiosny – czas, kiedy ryzyko załamania pogody jest już stosunkowo niskie. Wyjaśniamy, dlaczego wizyta w serwisie jest tak istotna.

 

Przegląd wahaczy i innych elementów zawieszenia

Sól drogowa, wilgoć i ujemne temperatury przyspieszają korozję najważniejszych elementów układu zawieszenia. Dlatego wraz z nadejściem wiosny należy odwiedzić serwis samochodowi i skontrolować takie podzespoły jak wahacze, sworznie, silent-blocki, amortyzatory, drążki kierownicze, łączniki stabilizatorów oraz wszystkie łożyska. Przegląd powinien obejmować także elementy układu kierowniczego – zwłaszcza przekładnię (tak zwaną maglownicę) oraz przeguby wraz z osłonami. Specjalista musi ocenić, czy są w dobrym stanie i, w razie konieczności, zalecić ich wymianę.

 

Wiosna – najlepszy moment, by wymienić klocki hamulcowe

Sól drogowa oraz niskie temperatury, kontrastujące z rozgrzanymi klockami i tarczami mogą spowodować także obniżenie sprawności układu hamulcowego. Wiosenny przegląd auta nie może więc obejść się bez kontroli jego kluczowych dla bezpieczeństwa elementów – chodzi przede wszystkim o tarcze oraz klocki hamulcowe. Jeśli serwisant zauważy oznaki ich zużycia i stwierdzi, że zagrażają one kierowcy, pasażerom i innym użytkownikom drogi, konieczna będzie ich wymiana.

 

Gdzie kupić zamienne części samochodowe?

Jak widać, wiosenne przeglądy samochodu często wiążą się z koniecznością wymiany niektórych podzespołów. To może generować spore problemy dla kierowców, którzy szukają podzespołów wysokiej jakości, a dostępnych w niskiej cenie. Gdzie ich szukać? Rozwiązaniem problemów z ich znalezieniem okaże się oferta sklepu internetowego https://maxgear.pl/. Kupimy w nim części samochodowe do aut osobowych i dostawczych najpopularniejszych w Polsce marek, starannie wyselekcjonowanych przez doświadczonych w branży motoryzacyjnej ekspertów.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: