Windows 8.1 jednak nie taki płaski. Wspiera domyślnie druk 3D

27-06-2013, 01:26

Nowy Windows 8.1 to nie tylko odświeżone kafelki i nowości w przycisku Start...

Nowa wersja Windowsa 8.1 - poza chętnie komentowanymi zmianami w działaniu przycisku Start - oferuje również inną ważną funkcję, o której obecnie mało kto mówi. Chodzi o wsparcie dla druku 3D, który bez wątpienia kryje w sobie olbrzymi potencjał.

Windows 8

Dopiero niedawno Microsoft zaprezentował Windowsa 8. Fot. Dell

Microsoft wesprze 3D domyślnie

Koncern z Redmond zapewnił, że współpracuje z wieloma partnerami, by użytkownicy nowego Windowsa 8.1 mogli korzystać z druku 3D bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Na liście firm zaangażowanych w prace znalazły się m.in. MakerBot Industries, 3D Systems, Afinia, AutoDesk oraz Netfabb.

Sonda
Drukarki 3D przyjmą się podobnie, jak te standardowe?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Chcemy, by wszystkie dostępne aplikacje umożliwiały drukowanie na wszystkich dostępnych drukarkach 3D - zapewnił Shanen Boettcher z Microsoftu. Jak zauważa serwis GeekWire, procedura drukowania przedmiotów sprowadza się do stworzenia trójwymiarowego modelu w specjalistycznym narzędziu, a później po prostu kliknięcia przycisku "Drukuj". Resztą zająć się musi już system operacyjny oraz drukarka 3D.

Nowe okna dialogowe związane z drukowaniem 3D przypominają te znane od lat, a więc wygląda na to, że problemem wciąż pozostaje jedynie niewielka liczba użytkowników tego typu urządzeń peryferyjnych. I na to jednak Microsoft ma sposób, bo już niedługo w swoich sklepach planuje rozpocząć sprzedaż drukarek 3D MakerBot.


Źródło: GeekWire
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy