Windows 8 z wbudowaną obsługą Xbox Live

14-09-2011, 11:14

Dzięki integracji sieciowej usługi Microsoftu z nowym Windowsem użytkownicy będą mieli w przyszłości dostęp do większej ilości rozrywkowych aplikacji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak na swoim blogu poinformował Major Nelson z Xbox Live, każda wersja Windowsa 8 będzie posiadała wbudowaną obsługę sieciowej usługi Microsoftu. Na razie jednak użytkownicy będą się musieli uzbroić w cierpliwość.

Czytaj także: Windows 8 uruchomi aplikacje z Windows Phone?

Sonda
Korzystasz gier na Windowsie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według Nelsona Xbox Live pozwoli na wygodne korzystanie z gier oraz dostęp do muzyki, filmów i telewizji na pełnej gamie urządzeń z nowym Windowsem. Wsparcie dla Xboksa Live na Windows 8 jest częścią naszej wizji zakładającej dostarczenie kompletnych rozwiązań rozrywkowych, które będziesz mógł dzielić z ludźmi, na których ci zależy - napisał pracownik Microsoftu.

Warto przypomnieć, że Microsoft pracuje również nad nową Tablicą (Dashboard) dla Xboksa. Jak łatwo się domyślić, ma ona wykorzystywać interfejs Metro, który znajdziemy także w Windows 8 oraz smartfonach z Windows Phone'em. Nowe rozwiązanie ma umożliwiać również łatwiejszy dostęp do materiałów wideo z YouTube'a oraz wyszukiwarki Bing.

Xbox Live na Windows 8
fot. - Xbox Live na Windows 8
Jak informowaliśmy w środę, Microsoft na konferencji BUILD zdradził wiele szczegółów na temat kolejnego Windowsa. Nowy interfejs, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, ma pozwolić na bezproblemowe funkcjonowanie systemu również na tabletach. Niewykluczone, że w przyszłości Metro z obsługą Xbox Live'a zastąpi także dodatek Media Center, na razie znalazło się jednak dla niego miejsce w Windows 8.

Windows 8: Użytkownicy nie powinni się obawiać nowego interfejsu


Źródło: Major Nelson


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Xbox Livetag Xboxtag Windows 8tag Windowstag muzykatag Microsofttag grytag BUILD
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.