Windows 8 beta gotowy jeszcze przed końcem roku?

18-12-2011, 16:49

Prace nad pierwszym wydaniem beta nowego Windowsa mogą zakończyć się jeszcze w tym roku - dowiedział się serwis WinUnleaked.

Serwis WinUnleaked na potwierdzenie swoich tez udostępnił również zrzuty ekranu z nowej wersji Windowsa. Na razie nie jest oczywiste, czemu Microsoft miałby zwlekać z udostępnianiem systemu deweloperom.

Czytaj także: Android 4.0 udostępniony w wersji dla procesorów x86

Ostatnie tygodnie pokazują natomiast, że każdy miesiąc opóźnienia premiery Windowsa 8 to coraz mniejsze zainteresowanie systemem deweloperów, ale także samych użytkowników. Posiadacze urządzeń przenośnych z Androidem oraz iOS coraz bardziej przyzwyczajają się do nowych interfejsów, a kolejny z nich może mieć niemałe trudności z przebiciem się.

Na zrzutach ekranu WinUnleaked znajdziemy m.in. zaprezentowany po raz pierwszy kilka miesięcy temu interfejs Metro, a także kolejną wersję standardowego motywu w "okienkowym" szablonie Windowsa 8. System od tego czasu nie zmienił się zbyt istotnie od strony wizualnej.

Jak zauważa serwis TheNextWeb, Microsoft może wypracowywać sobie pewną przewagę czasową, by pozwolić deweloperom na zapoznanie się z nowinkami kolejnego Windowsa. Najistotniejsze jest przede wszystkim przygotowanie aplikacji dla środowiska Metro, które powinny być na wyciągnięcie ręki dla użytkowników już podczas globalnej premiery systemu.

Czytaj także: Kinect dla Windowsa zadziała z bliska


Źródło: WinUnleaked
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy