Kinect dla Windowsa będzie nieco inny niż wersja dla Xboksa - ujawnił Microsoft. Przede wszystkim będzie on lepiej przystosowany do pracy z użytkownikiem, który znajduje się blisko kamery.
W ostatnim dniu października Microsoft potwierdził, że Kinect dla Windowsa w wersji komercyjnej pojawi się na początku 2012 r. W czerwcu br. wydana została wersja beta niekomercyjnego SDK, adresowana do badaczy i entuzjastów nowych technologii.
Firma z Redmond wciąż podkreśla, że Kinect dla PC-tów nie musi być kontrolerem tylko do gier. Można go użyć np. do sterowania komputerami używanymi przez chirurgów w czasie operacji, albo do tworzenia wirtualnych showroomów. Microsoft postanowił wspierać takie przedsięwzięcia, uruchamiając inicjatywę Kinect Accelerator.
Wczoraj na blogu Microsoftu Craig Eisler poinformował o zmianach w sprzęcie i oprogramowaniu, które mają uczynić Kinecta bardziej przydatnym dla użytkowników komputerów. Chodzi m.in. o skrócenie kabla USB i dodanie "małego dongle", aby poprawić współpracę z innymi urządzeniami USB.
Dla deweloperów istotne będą zmiany w firmware, które umożliwią kamerze głębokości rozpoznawanie przedmiotów w odległości 50 cm bez utraty precyzji. Ten "tryb zbliżeniowy" ma umożliwić stworzenie takich aplikacji, których będzie mogła używać osoba stojąca przed komputerem. Takiego usprawnienia najczęściej żądały firmy uczestniczące w projekcie Kinect dla Windowsa.
Ponadto firmy planujące komercyjne wykorzystanie Kinecta chcą mieć zapewnione wsparcie i oczekują ciągłego rozwoju produktu. Microsoft zapowiedział więc, że klienci będą mieli dostęp do ciągłych aktualizacji rozwiązań w zakresie rozpoznawania mowy i śledzenia ruchów ciała.
Kinect dla Windowsa będzie miał konkurencję. Firma Asus zaprezentowała już rozwiązanie WAVI Xtion - urządzenie sterujące dla PC wykorzystujące formułę open source. Asus w styczniu podjął współpracę z firmą PrimeSense, która opracowała technologię kluczową dla zbudowania Kinecta.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*